Pekao Szczecin Open. Półfinał nie dla Kamila Majchrzaka

W ćwierćfinale Pekao Szczecin Open Kamil Majchrzak przegrał z ...
W ćwierćfinale Pekao Szczecin Open Kamil Majchrzak przegrał z ... Andrzej Szkocki
W ćwierćfinale Pekao Szczecin Open Kamil Majchrzak przegrał z Dustinem Brownem w dwóch setach. Pierwszy set toczył się jeszcze wyrównanie. Ale przy stanie 4:4 Niemiec zdołał przełamać Polaka. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando rozstawionego Browna.

Kamil zaczął psuć piłki pod koniec pierwszego seta, dużo trafiało w siatkę.  Brown spokojnie wykończył seta na 6:4.

Drugi set nie przyniósł poprawy. Dustin Brown rozluźnił się i w jego repertuarze znalazło się kilka efektownych zagrań, z których jest znany. W pierwszym gemie drugiego seta Majchrzak posłał skrót, Brown zdołał odbić, więc Kamil mądrze zagrał loba. Brown co prawda dobiegł do piłki i widowiskowo zagrał "hot-doga", ale wyrzucił na aut.

Niestety, Niemiec w drugim gemie przełamał Polaka. To był kolejny przegrany gem Majchrzaka.

Kamil używał często skrótów, do których ruszał Dustina do siatki, ale Niemiec potrafił sobie tam doskonale poradzić. Także większość dropshotów ze strony Polaka kończyło się punktem dla Browna.

Dustin grał w drugim secie kombinacyjnie, bardziej na luzie i to przyniosło kolejne wygrane gemy. Kamil Majchrzak zdołał jeszcze w tym secie wygrać jeden swój serwis. Brown w całym meczu zaserwował 8 asów,Majchrzak 2.

Po meczu były junior przyznał, że Brown był lepszy, ale zapowiedział, że przy następnym spotkaniu już na pewno wygra.

Kamil Majchrzak - Dustin Brown (4:6, 2:6)​