Pekao Szczecin Open 2013: Polak w drugiej rundzie!

Alicja_MR
Alicja_MR
Sebastian Wołosz
Grzegorz Panfil (344 ATP) bez problemów awansował do II rundy turnieju. Pokonał Jose Checa-Calvo (333 ATP) w dwóch setach 6:2, 6:2.

Pekao Szczecin Open: Pewna wygrana Panfila na początek turnieju

Grzegorz Panfil w weekend bez większych problemów przebrnął przez eliminacje, a w poniedziałkowe popołudnie pewnie pokonał Hiszpana Jose Checa-Chalvo 6:2 6:2 w meczu pierwszej rundy turnieju głównego Pekao Szczecin Open 2013.

Hiszpan w niedzielę przegrał wprawdzie w trzeciej rundzie eliminacji z Chorwatem Mate Deliciem, ale dzięki wycofaniu się z rywalizacji Brazylijczyka Thomaza Bellucciego, znalazł się jako “lucky loser” w turnieju głównym.

Panfil poradził sobie jednak z Hiszpanem bez większych problemów. Mecz zakończył się po 52 minutach.

- Zagrałem praktycznie bezbłędnie, fantastycznie funkcjonowały mój serwis, forehand, backhand, praktycznie wszystko - cieszył się Polak. - To był jeden z moich lepszych meczów w tym sezonie.

Rywalem Panfila w drugiej rundzie będzie wygrany z pary Albert Montanes - Boris Pashanski. Hiszpan jest rozstawiony w turnieju z numerem jeden. To faworyt nie tylko do pokonania Serba, ale też do wygrania całego turnieju, w którym rywalizuje po raz dziesiąty.

- Lubię grać z Hiszpanami. Jeśli trafię na Montanesa, to zapowiada się wyrównany i ciężki pojedynek - twierdzi Panfil.

W poniedziałek na kortach przy al. Wojska Polskiego zagrają też dwaj inni Polacy. Rozpoczął się już mecz Pawła Ciasia z Włochem Andreą Arnaboldim. Po godz. 19 na korcie centralnym Piotr Gadomski zmierzy się z Włochem Petito Starace.