Pekao Open: 21-letni Francuz gwiazdą dnia (video)

Marcin Niedziółka
Pierwsze mecze turnieju głównego Pekao Open rozegrano w poniedziałek. Faworyci wygrywali i pierwsi zawodnicy już pożegnali się z turniejem, niestety między innymi Polacy. Dziś kolejne mecze.

Swój pierwszy mecz na szczecińskich kortach rozegrał wczoraj Fillipo Volandri, rozstawiony z numerem jeden. Włoch grał z turniejową „dwunastką” Santiago Venturo i po pierwszym secie zanosiło się na sensację. Volandri wygrał go minimalnie 7:6 (tie break 7:3), jednak w drugim secie Venturo nie był już w stanie zagrozić Włochowi i przegrał 6:2. Ten mecz zgromadził zdecydowanie najwięcej widzów, których jak na pierwszy dzień turnieju było wczoraj wyjątkowo dużo.

Do kolejnej rundy awansowali także: Czesi Bohdan Ulihrach (najstarszy zawodnik – 32 lata) i Jiri Vanek, Niemiec Jens Reister, oraz Ukrainiec Oleksandr Dolgopolov.

Niestety wczoraj z turnieju deblowego odpadła Polska para Gozdur / Kowalczyk oraz polsko-czeska para M. Gawron / L. Chramosta.
Dalej grają pary: T. Behrend / C. Kas (Niemcy), S. Bolelli / A. Seppi (Włochy), P. Andujar / R. Ramirez Hidalgo ( Hiszpania), C. Berlocq / M. Torres (Argentyna / Brazylia), F. Colangelo / A. Motti (Włochy)

Dzisiejszy dzień zapowiada się bardzo ciekawie. Swoje umiejętności w meczu z Janem Mertlem z Czech zaprezentuje Gael Monfils rozstawiony z numerem dwa. Początek ok. godziny 19. Francuski tenisista jest bardzo barwną postacią i preferuje luźny i widowiskowy styl gry. Na pewno stanie się ulubieńcem szczecińskiej publiczności. Ma dopiero 21 lat, a odniósł już wiele sukcesów na kortach, w turniejach juniorskich nie miał sobie równych, wygrał m.in. Australian Open, Roland Garros i Wimbledon. Wczoraj niektórzy kibice zamiast na mecz przychodzili oglądać jak Gael trenuje na bocznym korcie.

Również dzisiaj jedyny Polak w turnieju głównym, Marcin Gawron zagra z Simone Bollelim, rozstawionym z numerem siedem. Będzie on bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale miejmy nadzieję, że Marcin zagra lepiej niż wczoraj w pojedynku deblowym i wygra ten mecz. Pojedynek rozpocznie się o 17.

Po wszystkich meczach w Tenis Cafe zagra dziś Adam Wendt, który zaprezentuje swój nowy projekt muzyczny o nazwie Power Set.