Pechowy dzień szczecińskich sportowców

Środa nie była dobrym dniem dla naszych sportowców. AZS przegrał koszykarskie derby, Pogoń Handball zanotowała szóstą porażkę w sezonie, a Matkowski i Fyrstenberg odpadli z turnieju w Bazylei.

Derby jednak dla Spójni

Koszykarskie derby już o od dłuższego czasu zapowiadały się bardzo ciekawie. Najpierw było podgrzewanie atmosfery, później przekładanie terminów, jednak w końcu zawodnicy spotkali się na parkiecie. Lepsi byli gospodarze, którzy wygrali ten mecz 58:53. Mecz był bardzo zacięty do samego końca, prowadzenie zmieniało się bardzo często i ciężko było przewidzieć, kto zdobędzie komplet punktów. W ostatnich minutach to stargardzianie zagrali lepiej i udało im się wygrać to spotkanie.

Zobacz materiał z meczu przygotowany przez dziennikarzy eMeMki

Spójnia Stargard - AZS Szczecin 58:53 (wideo+foto)

Piłkarze ręczni Pogoni na dnie

Szczypiorniści Pogoni fatalnie rozpoczęli rozgrywki. Nie udało im się jeszcze wygrać żadnego meczu. Po 6 kolejkach obecnego sezonu nasi piłkarze nie mają ani jednego punktu na koncie i zamykają tabelę.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak złego wyniku. Po pierwszych 30 minutach gry nasz zespół prowadził 14:10 i przez całą pierwszą połowę miał znaczącą przewagę.
Jednak po przerwie role się odwróciły. Piłkarze SMS-u Gdańsk przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyrównania. Nasi szczypiorniści byli bardzo zdekoncentrowani i popełniali wiele błędów. Ostatecznie przegrali to spotkanie 29:31.

Tenisiści odpadli już na samym początku

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg pożegnali się już z turniejem tenisowym w Bazylei. W pierwszej rundzie ulegli argentyńskiej parze Jose Acasuso i Augistnem Calleri 4:6, 6:7 (5-7). Nasi debliści walczą o prawo udziału w turnieju Masters Cup w Szanghaju. Prawo gry w nim uzyska najlepsze siedem par rankingu ATP „Double Race”, a ósma para otrzyma dziką kartę.

Nasi tenisiści są na razie na siódmym miejscu i nie znacznie wyprzedzają parę z RPA Jeffa Coetza i Wesleya Moodie.