Paweł Wojciechowski pokonał wysokość 5.90 i został mistrzem świata

Mariusz Harbatowicz
Bydgoszczanin Paweł Wojciechowski zdobył złoty medal w skoku o tyczce podczas zawodów rozgrywanych w Daegu.

Złoto na MŚ dał skok na wysokości 5,90. Poprzeczkę zawieszoną na takiej wysokości pokonało dwóch zawodników Wojciechowski i Borges z Kuby. Mistrzem został Polak, bo miał mniejszą niż Kubańczyk liczbą zrzutek na niższych wysokościach.

Brąz zdobył Francuz Renaud Lavillenie (5,85).

Tuż za podium, na czwartym miejscu z nowym rekordem życiowym - 5,85 m uplasował się drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Michalski. Siódmy był Mateusz Didenkow.