Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Parkowanie przy ul. Szafera płatne. Kara za brak biletu? 95 zł

Anna Folkman [email protected]
Jak podkreśla Jolanta Sosnowska, rynek żyje z klientów, którzy jeśli nie mają gdzie zaparkować, po prostu odjeżdżają. Spółka musiała zareagować, by ich nie stracić.

- Od 1 kwietnia wynajęta przez nas firma przejęła parking przy rynku w rejonie ul. Szafera i Zawadzkiego, ten od strony banku - mówi Jolanta Sosnowska ze Spółki Szafera Sp. z o.o. - Zadaniem firmy jest uporządkowanie parkowania w tym rejonie. Parking został wybudowany za nasze pieniądze, jesteśmy dzierżawcą terenu od Spółdzielni Mieszkaniowej Ster. Z założenia miał być ogólnodostępny. Nie miał być jednak, jak się okazało przez lata użytkowania, dla pracowników banku, klientów klubu fitness czy pracowników biur i mieszkańców. To jest parking, który, zgodnie z ustawą, musiał zostać wybudowany na taką liczbę miejsc, jaką mamy liczbę pawilonów na ryneczku - to ok. 55 pawilonów. Z założenia parking miał służyć klientom ryneczku. Kiedy jednak w okolicy wszystkie sklepy wprowadziły płatne parkowanie, nasze miejsca postojowe pękały w szwach. Znalezienie wolnego placu graniczyło z cudem. Z konieczności i my także wprowadziliśmy opłaty.

Jak podkreśla Jolanta Sosnowska, rynek żyje z klientów, którzy jeśli nie mają gdzie zaparkować, po prostu odjeżdżają. Spółka musiała zareagować, by ich nie stracić.

- Kiedy pojawiły się parkomaty, miejsc dla klientów nie brakuje - kończy Sosnowska.- Godzina parkowania dla klientów ryneczku jest darmowa, podobnie, bo bez opłat można korzystać z miejsc postojowych w godzinach od 18 do 8 oraz w dni wolne od pracy, kiedy rynek nie funkcjonuje. Wtedy nawet mieszkańcy mogą pozostawić tam swoje pojazdy. Jeśli ktoś zaparkuje po godz. 18 i wyjedzie rano przed godz. 8, nie ma najmniejszego problemu.

Kłopoty z parkowaniem w Szczecinie są spore, nic więc dziwnego, że mieszkańcy szukają każdego sposobu, by pozostawić gdzieś auto.

- Jako klient sklepów muszę powiedzieć, że jest to uciążliwe, bo czasami nie ma gdzie się wcisnąć i potem z zakupami trzeba przemierzać kilometry do auta. Z drugiej strony, jako mieszkaniec dużego osiedla wiem, że na znalezienie miejsca w pobliżu bloku nie mam co liczyć - mówi Maciej z Pogodna. - Dobrze, że chociaż czasami właściciele terenów, na których są parkingi, pozwalają na parkowanie, kiedy sklepy, ryneczki nie działają. To choć w minimalnym stopniu rozwiązuje kłopoty z parkowaniem mieszkańców okolicy takich sklepów.

Zobacz także: Radny: Prezydent chce tylko łupić kierowców

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto