Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pani "Stopek" na os. Arkońskim nie będzie moknąć! Wiata zostanie przesunięta we właściwe miejsce

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Andrzej Radziwinowicz
Po jednej stronie ulicy pracuje osoba, która przeprowadza uczniów przez ulice, po drugiej jest budka, która umożliwiłaby schronienie w przypadku kiepskiej pogody. Taka sytuacja trwa u zbiegu ulic Chopina i Wiosny Ludów w Szczecinie. Urząd miejski zapewnia, że sytuacja wróci do normy.

Osiedlowcy wysłali wniosek do Urzędu Miasta Szczecin o przeniesienie budki na przeciwną stronę skrzyżowania.

- Najpierw budka dla tzw. "Pomarańczki" (osoby przeprowadzającej uczniów przez ulicę) znikła ze skrzyżowania ulic: Chopina-Wiosny Ludów. Pod nagłośnieniu sprawy budka wraca na miejsce. Jednak czy to dobra wiadomość ? - mówi Andrzej Radziwinowicz, radny z RO Arkońskie - Niemierzyn. - Okazuje się, że skrzyżowanie "przynależy" do dwóch szkół podstawowych SP nr 68 i SP nr 7. Powrotu budki podejrzewam nie skonsultowano z żadną ze szkół i finalnie pani z SP nr 7 stoi przy przejściu dla pieszych od strony pętli autobusowej, a po przeciwległej stronie stoi nieużywana budka. Ani usiąść, ani skryć się przed deszczem czy śniegiem. Zagadnąłem Panią czy nie fajnie byłoby mieć budkę. Powiedział, że szkoda, że tamta jest tak daleko. Niby daleko, a jednak blisko.

Temat stał się także tematem jednej z interpretacji radnego Patryka Jaskulskiego z Rady Miasta Szczecin. Wiemy, co władze miasta odpowiedziały radnemu.

- Wiata dla opiekuna dzieci i młodzieży przy przejściu przez jezdnię przy ulicy Chopina Wiosny Ludów była postawiona w 2018 roku przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego i przypisana do szkoły podstawowej nr 68 w Szczecinie. Dokładne usytuowanie wiaty wiąże się z zajęciem pasa drogowego i ostateczną decyzję podejmuje wykonawca, ale lokalizacja wiat jest zawsze konsultowana z dyrektorem szkoły. W związku z tym, że wiata przy ulicy Chopina/Wiosny Ludów nadal nie jest wykorzystywana przez SP nr 68, wydział oświaty w porozumieniu z dyrektorem SP nr 68 i SP nr 7 będzie rekomendował ZDiTM zmiany lokalizacji wiaty tak, aby mogła z niej korzystać osoba zatrudniona w chwili obecnej przez SP nr 7 na stanowisku opiekuna dzieci i młodzieży przy przejściu przez jezdnię - zapewnia Lidia Rogaś, zastępca prezydenta Szczecina.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto