Pablo Cuevas zwycięzcą Pekao Szczecin Open [ZDJĘCIA]

Paweł Majchrzak
Igor Andriejew
Igor Andriejew Paweł Majchrzak
Urugwajczyk Pablo Cuevas wygrał turniej Pekao Szczecin Open. W finale rozstawiony z numerem drugim Cuevas pokonał turniejową "ósemkę", Rosjanina Igora Andriejewa 6:1, 61.

Cuevas od samego początku kontrolował wydarzenia na korcie. Urugwajczyk szybko przełamał serwis Andriejewa po czym zdominował pierwszego seta. Rosjanin zupełnie ni eprzypominał fightera z półfinału – popełniał sporo błędów, grał za mało agresywnie.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg: totalna dominacja Cuevasa i ponownie wynik 6:1. Urugwajczyk pewnie wygrał i zgarnął czek na 15 tys. euro oraz 110 punktów do rankingu ATP.

Pablo Cuevas (2., Urugwaj) – Igor Andiejew (8., Rosja) 6:1, 6:1
Po meczu powiedzieli:
Igor Andiejew – To był szybki mecz, niestety nie szło mi najlepiej. Gratuluję Pablo zwycięstwa. To mój powrót do Szczecina, grałem tu już w 2002 roku. Miło było tu wrócić i zagrać na tym korcie, zabiorę stąd wspaniałe wspomnienia.

Pablo Cuevas
– Gratuluje Igorowi, to był dobry turniej w jego wykonaniu, niestety dla mnie był jeszcze lepszy (śmiech). Dziękuję organizatorom, mojemu bratu (obaj wystąpili w turnieju deblowym – przyp. red.). Dziękuję kibicom, Szczecin to wspaniałe miasto. Do zobaczenia za rok!

W finale debla Dustin Brown i Rogier Wassen pokonali Rameeza Junaida i Philippa Marxa 6:4, 7:5.