Olimpiada 2008: Mazurek Dąbrowskiego w Pekinie!

Robert Duchowski
Tomasz Majewski w pchnięciu kulą mistrzem olimpijskim! Wcześniej srebro w turnieju drużynowym zdobyli nasi szpadziści.

Po sześciu dniach igrzysk olimpijskich, które kończyliśmy w fatalnych nastrojach wreszcie i dla Polski zaświeciło słońce w Peknie.

Rano sygnał do ataku dali nasi szpadziści, którzy po zaciętym pojedynku pokonali Chiny 45:44. W finale nasi zawodnicy wyraźnie już ulegli Francji 29:45, ale i tak dali nam powody do radości.

Jeszcze lepiej spisał się przed chwilą Tomasz Majewski. Nasz kulomiot bijąc swój rekord życiowy 21,51 m został mistrzem olimpijskim!

To drugi złoty medal dla Polski w tej dyscyplinie w historii igrzysk olimpiskich. Pierwszy, w 1972 roku w Monachium zdobył Władysław Komar.

Żeglarz Pogoni Szczecin Maciej Grabowski po czterech wyścigach w klasie Laser zajmuje 17. miejsce.