O porażce zdecydował pierwszy set

Morze Szczecin uległo w sobotę 0:3 (33:35, 21:25, 18:25) zespołowi Cuprum Lubin. Początek spotkania nie zwiastował porażki gospodarzy.

Fantastyczna gra w pierwszej partii napawała optymizmem. Na trybunach słychać było opinie, że spotkanie szybko się zakończy. Morze świetnie grało blokiem i bardzo skutecznie w ataku. Szczecinianie prowadzili już nawet 11:3, jednak zbyt szybko się rozluźnili. W jednej chwili obraz gry odmienił się całkowicie, kibice nie mogli uwierzyć, że oglądają tę samą drużynę. Gospodarze zaczęli popełniać mnóstwo błędów i szybko stracili przewagę. W końcówce przegrali w dramatycznej walce na przewagi 33:35. Ten set miał ogromne znaczenie dla losów całego spotkania. W kolejnych partiach siatkarze ze Szczecina nie grali już tak dobrze jak na początku tego seta.
Natomiast zespół z Lubina grał coraz lepiej, po wygraniu seta siatkarze z dolnośląskiego wyraźnie się podbudowali i zdobywali seriami kolejne punkty. Sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna. Gospodarze przegrali kolejną partię i lubinianie dosyć niespodziewanie prowadzili 2:0.
W ostatnim secie goście dobili szczecinian, którzy nie byli w stanie nawiązać z nimi walki i przypieczętowali swoje zwycięstwo.