Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy zastępca prezydenta Szczecina, NiOL do likwidacji a MTS na sprzedaż. Ale to nie wszystko

red.
Archiwum
Michał Przepiera zastąpi na stanowisku zastępcy prezydenta Bogdana Jaroszewicza. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina zapowiedział również połączenie spółek autobusowych, sprzedaż Międzynarodowych Targów Szczecińskich, sprzedaż, spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne oraz zmiany w Straży Miejskiej.

Nowy zastępca prezydenta Szczecina

Zastępcą prezydenta zostaje Michał Przepiera, dotychczasowy dyrektor Biura Strategii. Zastąpi on Bogdana Jaroszewicza.

Michał Przepiera zajmie się inwestycjami, z zadaniem skonsolidowania wszystkich inwestycji realizowanych zarówno miejskich, komunalnych, a także koordynowanie projektów realizowanych przez jednostki. Dodatkowo będzie odpowiadał za realizację Wieloletniego Programu Rozwoju Szczecina.

W kolegium pracują także dotychczasowi zastępcy: Krzysztof Soska  odpowiedzialny za sferę społeczną  (jednostki: edukacja; sprawy społeczne; kultura; sport). Mariusz Kądziołka Infrastruktura i otoczenie  (jednostki:  ochrona środowiska gospodarka odpadam, transport i infrastruktura miejska).

Gospodarka i planowanie przestrzenne Piotr Mync (jednostki tj.  biznes i inwestorzy,  gospodarka lokalna, zagospodarowanie przestrzenne, geodezja, urbanistyka, architekt miasta). 

- Druga nowością jest rozszerzenie składu kolegium prezydenckiego o grono doradców prezydenta, wśród których są Maria Ilnicka-Mądry doradca ds. społecznych i zdrowia,  Leszek Siwecki doradca ds. sportu i marketingu miasta, Daniel Wacinkiewicz doradca ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej, Szczepan Stempiński doradca ds. bezpieczeństwa – wylicza Robert Grabowski z urzędu miasta.

Jak zaznacza Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, głównym celem zmian w kolegium jest dalsza integracja działań wokół kluczowych sfer tj. społeczeństwo, inwestycje, sfera komunalna, gospodarka.

Połączenie spółek autobusowych, MTS na sprzedaż, NiOL do likwidacji

- Kolejnym założeniem wprowadzanej reformy urzędu jest  optymalizowanie kosztów
i podnoszenie efektywności – informuje Robert Grabowski.

Miasto zaczyna analizy, zmierzające do integracji spółek autobusowych (Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie i Klonowica).

- Analizowane jest przeniesienie zadań zwianych z obsługą wydarzeń miejskich z Międzynarodowych Targów Szczecińskich Sp. z o.o. do Żeglugi Szczecińskiej, a następnie sprzedaż udziałów Gminy Miasto Szczecin w spółce MTS – informuje Robert Grabowski. - Żegluga Szczecińska, która dziś zarządza nabrzeżami, ma w ten sposób stać się operatorem wydarzeń na nabrzeżach. Zakłada się także możliwość przejęcia przez Żeglugę zadań z zakresu Informacji Turystycznej, aktualnie realizowanych przez Urząd i Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji.

Zmiany obejmą także Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o.

NiOL przestanie być spółką, a jej zadania będą realizowane przez nowopowstałą jednostkę budżetową. Jak informuje Robert Grabowski, większy nacisk ma być położony na aktywniejsze poszukiwanie inwestorów, na terenach inwestycyjnych pozostające w zasobach Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina Sp. z o.o.

Cześć zadań związanych z promocją miasta ma trafić do Szczecińskiej Agencji Artystycznej. W urzędzie zostanie komunikacja społeczna i służby prasowe oraz zarządzanie marką miasta.

Za wdrożenie rozwiązań konsolidacyjnych odpowiedzialna będzie Beata Śmiecińska, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego.

Zmiany w urzędzie i straży miejskiej

W związku z objęciem funkcji zastępcy prezydenta przez Michała Przepierę, dyrektorem Biura Strategii UM Szczecin została, dotychczasowa zastępca dyrektora Kamila Bogusławska.

W związku z planowanym przejściem dyrektora Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu UM Szczecin Marka  Kubika  do zarządu Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego, na stanowisko dyrektora  WOIiB zostanie ogłoszony konkurs.

Zmiany dosięgną także Straż Miejską. Zastępcą komendanta zostaje Krzysztof Mechliński. Do jego zadań będzie należeć zwiększenie zaangażowania SM w pracę na rzecz mieszkańców, rad osiedli i lokalnych społeczności.

Michał Przepiera urodził się 27 kwietnia 1974 roku. We wczesnych latach swojej kariery zawodowej pracował m.in. w kancelariach prawnych, firmach konsultingowych oraz przedsiębiorstwach handlowych.

W Urzędzie Miasta Szczecin rozpoczął pracę od czerwca 2002 roku, wygrywając konkurs, jako Kierownik Biura ds. Przekształceń Własnościowych. Od lipca 2003 do listopada 2004 Kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego nad Gospodarką Komunalną w WGKiOŚ. Od listopada 2004 do marca 2012 Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (WGKiOŚ), a od kwietnia 2012 Dyrektor Biura Strategii.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Odbył również Podyplomowe Studia Prawa Administracyjnego i Samorządowego oraz Podyplomowe Studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim, jak również Studium Podyplomowe Prawa Europejskiego. Posiada uprawnienia Pełnomocnika ds. Realizacji Projektów (Measure Authorising Officer). Ukończył również szkolenia z zarządzania PRINCE II.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto