Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe hotspoty w Szczecinie. 150 miejsc, gdzie skorzystasz z darmowego internetu [mapa]

Alicja
sxc.hu
W szczecińskich szkołach zainstalowano 205 punktów umożliwiających darmowy dostęp do Internetu.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Szczecin infrastruktura społeczeństwa informacyjnego – etap 2 Infrastruktura”. Projekt obejmował rozbudowę o kolejne punkty HOTSPOT-y oraz budowę nowych węzłów dostępowych sieci WiMax dla 28 szkół.

W efekcie jego realizacji w jednostkach oświatowych powstało 205 punktów umożliwiających darmowy dostęp do internetu dla uczniów oraz kadry nauczycielskiej, co po zsumowaniu z efektami realizacji etapu pierwszego da łączną liczbę 368 HOTSPOT'ów zainstalowanych w szczecińskich szkołach.

Do realizacji projektu wykorzystano sprzęt i aplikacje światowych dostawców branży IT. Sieć WiMax wybudowana została w oparciu o rozwiązanie PMP320 produkcji firmy Cambium Networks. Sieć szkieletowa natomiast, Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Siecią oraz wyposażenie jednostek końcowych w sprzęt aktywny wybudowano na bazie rozwiązań firmy Juniper Networks.

Łączny koszt zadania to 2.518.997,42 PLN, z czego 25% środków pochodziło z Budżetu Gminy Miasto Szczecin, natomiast 75% stanowiło dofinansowanie z RPO WZ.

Obecnie w Szczecinie działa 413 miejskich hot spotów w ponad 150 lokalizacjach nie licząc punktów dostępu do internetu w środkach komunikacji miejskiej uruchomionych przez ZDTIM. Strefy WIFI znajdują się we wszystkich publicznych szczecińskich szkołach i placówkach szkolno – wychowawczych umożliwiając darmowy dostęp do internetu dla uczniów oraz kadry nauczycielskiej.

Ponadto strefy są w wybranych siedzibach rad osiedli, w Szczecińskim Domu Sportu i Floating Arenie, w Teatrze Lalek Pleciuga, w DK Słowianin, w Muzeum Techniki i Komunikacji, w szpitalach na oddziałach dziecięcych: przy ul. Arkońskiej, ul. Mącznej, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Wojciecha i Unii Lubelskiej, w urzędach, komendach policji, na Jasnych Błoniach i całym tzw. Złotym Szlaku tj. od Pomnika Czynu Polaków wzdłuż Alei Jana Pawła II przez Pl. Grunwaldzki i Aleję fontann do Pl. Lotników.

Kolejne strefy obejmują obszar przyległy do Filii UM przy ul. Rydla oraz Miejski Ośrodek Kultury Klub Delta w Dąbiu. Podstrefy umieszczone są również w budynku Urzędu Miasta. Interesanci korzystają z Internetu w Biurze Obsługi Interesantów, Centrum Obsługi Przedsiębiorców, a radni, dziennikarze i goście w sali sesyjnej Rady Miasta, w salach posiedzeń komisji oraz w sali konferencyjnej UM.

W ramach projektu "Aktywnie i interaktywnie w Lasach Miejskich Szczecina”, WGKIOS uruchomił sezonowo od kwietnia do października dostęp do bezprzewodowego internetu w następujących lokalizacjach:

LEWOBRZEŻE: Kąpielisko Głębokie, Centrum Informacji Turystycznej i Przyrodniczej Lasów Miejskich Szczecina wraz z Edukacyjną Pracownią Przyrodniczą (w Pracowni zainstalowany jest dodatkowo PIAP) z otoczeniem Stawu Uroczysko, Polana Sportowa, Polana Biała, Ścieżka Edukacyjna (tu dodatkowo znajduje się zewnętrzny PIAP), Polana Miodowa.

PRAWOBRZEŻE: Polana Widok, otoczenie Zajazdu Szmaragd, Polana Słoneczna, Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej "Szmaragdowe-Zdroje" (tu dodatkowo zainstalowane są 2 PIAP-y) z otoczeniem, Polana z psim wybiegiem przy ul. Kopalnianej.

Liczba logowań w ciągu jednego miesiąca do wszystkich hot spotów przekracza 100 000 logowań.

Mapa hotspotów w Szczecinie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto