Niespodziewane zwycięstwo Piasta Szczecin

W sobotę w hali SDS doszło do sensacji, nasze siatkarki skazane przez wszystkich na porażkę z Wisła pokonały ją 3:0 (25:19, 26:24, 25:20).

Ostatnie dwa mecze, które zostały rozegrane w Krakowie wygrała Wisła i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadziła już 2:0. Do awansu do kolejnej rundy brakowało jej tylko jednej wygranej. Wydawało się, że Piast nie podniesie się po dwóch porażkach z zeszłego tygodnia i sobotni mecz będzie tylko formalnością, tym czasem było zupełnie inaczej.

Już do pierwszych piłek widać było, że gospodynie bardzo chcą zwyciężyć w tym spotkaniu. Zawodniczki były bardzo skupione i bardzo dobrze rozgrywały kolejne akcje. W tej partii szczecinianki prowadziły od początku do końca. Dużo problemów zawodniczkom Wisły sprawiała zagrywka, w tym elemencie bardzo dobrze spisywała się Anna Róg. Piast prowadził już 20:11 i wydawało się, że w tym secie już nic się nie wydarzy. Przy stanie 23:14 lepiej zaczęły grać krakowianki, gospodynie nie były w stanie zdobyć punktu. Ostatnie dwa zdobyły za nie zawodniczki Wisły, które zepsuły dwie zagrywki.

W drugim secie dużo lepiej grał zespół gości. Tym razem inicjatywa należała do Wisły, zawodniczki prowadziły już 14:8 i sytuacja powoli stawał się beznadziejna. W tym momencie przebudziły się nasze siatkarki, które wygrały kilka długich wymian, były nie do zatrzymania, odrobiły straty i wyszły na minimalne prowadzenie 16:15. W końcówce seta zrobiło się bardzo nerwowo. Szczecinianki prowadziły już 24:22, jednak znowu nie potrafiły skończyć ataków. W końcu udało im się jednak zdobyć punkty ostatecznie wygrały 26:24.

Trzeci set był już tylko formalnością. Piast znowu grał fantastycznie i bez większych problemów zdobywał kolejne punkty. Przy stanie 21:14 wydawało się, że nic już nie może się wydarzyć w tym spotkaniu, jednak zespół gości zaczął grać dużo lepiej i doprowadził do stanu 23:19. Gospodynie szybko jednak wróciły do dobrej gry i ostatecznie wygrały tego seta 25:20, a cały mecz 3:0.

Szczecinianki zagrały najlepszy mecz w tym sezonie. Nie popełniały błędów i grały bardzo skutecznie. Kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się w niedzielę, już po zamknięciu wydania naszej gazety.