Niespodziewana porażka naszych szczypiornistek

Pogoń Handball Szczecin przegrała z AZS-em AWF Gdańsk 29:37 (12:14). Spotkanie było bardzo zacięte, a jego losy rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Pomimo tej porażki nasz zespół dalej jest w czołówce pierwszej ligi.

Od początku spotkania widać było, że nie będzie to łatwy mecz dla żadnej ze stron. Zawodniczki zarówno jednej jak i drugiej drużyny były nastawione na zwycięstwo i były bardzo zdeterminowane żeby ten cel osiągnąć. Szczególnie dobrze prezentowała się drużyna gości. Pomimo bardzo silnego naporu naszych szczypiornistek, rywalki nie dały się całkowicie zepchnąć do obrony, szybko przerywały akcję i wyprowadzały zabójcze kontry.

Jednak nasze piłkarki nie poddawały się i cały czas zaciekle atakowały bramkę. Zdobywały kolejne bramki, ale często zapominały o defensywie, zbyt mocno walczyły w ataku i traciły kolejne bramki. Po pierwszej części gry piłkarki gości prowadziły 14:12.

Po przerwie szczecinianki rzuciły się do odrabiania strat, jednak gdańszczanki od początku były bardzo skupione i grały bardzo dobrze, szczególnie w obronie. To właśnie dzięki dobrej grze w tym elemencie udało im się odnieść sukces. Z upływem kolejnych minut naszym piłkarkom grało się coraz ciężej. Zawodniczki były wyraźnie poirytowane tym, że nie mogą przebić się przez obronę rywalek. Stać je było na jeszcze jeden zryw pod koniec spotkania, ale zabrakło nieco czasu na odrobienie strat i ewentualne wygranie tego spotkania.

Była to druga porażka naszego zespołu w tym sezonie, a zaraz pierwsza we własnej hali. Pomimo tego Pogoń Handball zajmuje trzecie miejsce w tabeli i do liderek z Tczewa traci cztery punkty. Za tydzień nasz zespół będzie miał okazję do zmniejszenia tej straty, ponieważ czeka go wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek.