Nie udało się zakończenie rundy

Piłkarki Łącznościowca Szczecin przegrały w sobotę z AZS Gdańsk 20:37 (7:19). Teraz czeka je ponad miesiąc przerwy w rozgrywkach.

Już przed meczem było wiadomo, że nie będzie to łatwe spotkanie dla szczecinianek. W tym sezonie nie wiedzie im się za dobrze w Ekstraklasie. Udało się wygrać tylko jedno z dziesięciu spotkań.

Już w pierwszej części było widać, która drużyna jest lepsza. Gospodynie nie mogły znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy gdańszczanek. Z kolei te bez problemu zdobywały kolejne bramki. Ale były także lepsze momenty gry szczecinianek. Grając bardzo skutecznie i agresywnie w obronie piłkarki Łącznościowca potrafiły nie stracić bramki nawet przez sześć minut. Jednak tych momentów było zdecydowanie za mało, aby myśleć o zwycięstwie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:19.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się, cały czas gdańszczanki bardzo
groźnie atakowały i rzucały kolejne bramki. Gospodynie tego meczu także starały się atakować, jednak brakowało skuteczności. Mimo to zawodniczkom udało się rzucić 20 bramek, co zdarzyło się w tym sezonie tylko dwa razy. Ostatecznie gdańszczanki wygrały 37:20.