Nie dali szans

Morze Szczecin pokonało w sobotę zespół Juventur Koksownia Wałbrzych 3:1 (25:14, 23:25, 25:20, 25:16). Goście potrafili nawiązać walkę tylko w drugim secie.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Siatkarze grali punkt za punkt aż do połowy pierwszego seta. Później inicjatywę przejęli szczecinianie, bardzo dobrze grali blokiem i skutecznie atakowali. Siatkarze Juventuru popełniali dużo błędów w ataku, piłki lądowały na aucie, albo zatrzymywał je blok gospodarzy. Sporo problemów sprawiała im także zagrywka siatkarzy Morza. Z resztą Konrad Pruszkowski tylko z zagrywki zdobył w pierwszej części aż 10 punktów.
Druga partia zaczęła się od przewagi Morza. Lepiej graliśmy w ataku, siatkarze bardzo dobrze znajdowali puste miejsca na parkiecie. Przy stanie 20:16 szczecinianie jednak zaczęli popełniać błędy, które goście bezlitośnie wykorzystali i doprowadzili do wyrównania. Siatkarze z Wałbrzycha w końcówce seta zagrali skutecznie i wygrali go 25:23 doprowadzając do wyrównania 1:1.

Trzeci set zaczął się od dobrej gry Morza. Gospodarze wyszli na  sześciopunktowe prowadzenie. Później wałbrzyszanie zaczęli grać lepiej i doprowadzili do stanu 20:22. To było jednak wszystko na co było ich stać w tym secie. Końcówka należała do świetnie grających gospodarzy.
Ostatnia partia była już tylko formalnością. Szczecinianie byli nie do zatrzymania. Goście popełniali bardzo wiele błędów w przyjęciu i w ataku. Z kolei Morze grało bardzo skutecznie wygrywając seta 25:16, a w całym meczu 3:1.