Nasze pięściarki kończą sezon mocnym uderzeniem

domel1971
domel1971
domel1971
Podczas finałowego turnieju o Puchar Polski Kobiet w boksie, rozgrywanym od 1 do 4 grudnia w Grudziądzu zawodniczki klubu Skorpion Szczecin oraz z województwa zachodniopomorskiego znowu potwierdziły klasę i dominację na ringu krajowym.

W turnieju brało udział 110 zawodniczek z 50 klubów całej Polski. Najlepszą ekipą kolejny raz została drużyna BKS SKORPION SZCZECIN, która na tym turnieju zdobyły dwa złote medale, trzy srebrne i jeden brązowy. I tak:

W rywalizacji Seniorek na najwyższym stopniu podium stanęły:

w kat. 60 kg Agnieszka Chuda

w kat.69kg Natalia Holińska

Srebrny krążek i II miejsce zdobyła:

w kat. 51kg Kamila Witwicka

W rywalizacji Juniorek srebrny medal zdobyła:

w kat.69kg Aleksandra Trojanowska po bardzo wyrównanej potyczce finałowej uległa 4:1 Paulinie Borysiewicz z Hetmana Białystok.

W rywalizacji kadetek medale zdobyły:

Srebro i II miejsce w kat. 70kg Sandra Wieliczko, w finale zwyciężyła i złoty krążek zdobyła zawodniczka KSW Róża Karlino - Elżbieta Wójcik aktualna Mistrzyni Europy.

III miejsce i brązowy medal w kat. 54kg dla Mirelli Balcerzak po zwycięstwie ćwierćfinałowym musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej i starszej reprezentantce naszego kraju uczestniczce imprez rangi Mistrzostw Świata oraz aktualnej v-ce Mistrzyni Europy Laurze Grzyb BKS Jastrzębie 5:0

W walkach pokazowych udział brały uczennice klasy II GM Natalia Andrulaniec i Dominika Szymankiewicz w których, pokazały bardzo dobre przygotowanie fizyczne a także techniczne jak na swój młody wiek. Będzie to procentowało w przyszłym roku podczas oficjalnych startów.

Jedyna zawodniczka, która nie przeszła drogę ćwierćfinałów to Sylwia Maksym kat.64kg która w jednej z najładniejszych walk całego turnieju po bardzo zaciętej walce uległa stosunkiem głosów 2:1 Beacie Koronieckiej z Hetmana Białystok.

Województwo zachodniopomorskie w ogólnej klasyfikacji medalowej zajęło II miejsce wśród województw, a oto wyniki pozostałych reprezentantek.

W seniorkach:

W niezrozumiałych okolicznościach Sylwia Kusiak v-ce Mistrzyni Europy oddała walkowera w walce finałowej zdobywając ostatecznie II miejsce

W juniorkach:

II miejsce Ewelina Urbańczyk kat 54kg SKB Spartakus Szczecin

W kadetkach:

I miejsce Hanna Solecka kat. 66kg FC Koszalin aktualna Mistrzyni Świata pokonała zawodniczkę SKB Sztorm Szczecin Nicolę Szubertowską

I miejsce Paulina Jakubczyk kat. 57kg KSW Róża Karlino w finałowej potyczce po bardzo wyrównanej walce, lecz w ocenie wielu obserwatorów problematycznym zwycięstwie stosunkiem głosów 3:2 nad naszą kolejną reprezentantką województwa Justyną Pietras KB Garda Chojna, tytuł jednak było nie było został w województwie i na pewno zwiększy rywalizację miedzy naszymi zawodniczkami co może przynieść wiele korzyści dla okręgu i klubów.

II miejsca oprócz wspomnianych Justyny Pietras i Nicoli Szubartowskiej zdobyła Dagmara Kania kat.63kg BKS Bukowina Wałcz ulegając bardziej doświadczonej aktualnej brązowej medalistce Mistrzostw Europy Kadetek reprezentantce gospodarzy Małgorzacie Kusiak.