Nasi zdobyli złoto

Robert Duchowski
Na torze kolarskim rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym Elite mężczyzn i kobiet Open. Startowało 20 drużyn z całego kraju.

W imprezie z powodzeniem wystartowało wielu reprezentantów naszego miasta. Kamil Kuczyński (MKS Gryf Szczecin) zdobył dwa złote medale (sprint oraz 1000 m). Również dwa złote krążki zdobyła Marta Szczyko (Elektro-Bud BOGO Szczecin) w wyścigu punktowym i wraz z Karoliną Janik i Małgorzatą Wojtyrą w drużynowym wyścigu na 3000 metrów. Wojtyra zdobyła też brąz w keirinie oraz srebro w sprincie na 500 m.

Złoto wywalczył także Rafał Ratajczyk ( MKS Gryf Szczecin) w wyścigu na 4000 metrów. Ten sam zawodnik niespodziewanie nie ukończył konkurencji scratch, w której jest wicemistrzem świata. Aleksandra Drejgier (MWZKol. Warszawa) wygrała sprint oraz wyścig na 1000 m. Rywalizację drużynową na 4000 wśród panów wygrał zespół KLTC Konin (Mateusz Jędrzejczyk, Sebastian Gensch, Tomasz Krysztofik, Piotr Chatłas).

Impreza była bardzo udana. Była to też doskonała okazja dla trenerów kadry, aby przyjrzeć się formie zawodników przed rozpoczynającym się w październiku cyklem pucharu świata. Wyniki uzyskane podczas startów w imprezach zadecydują o kwalifikacjach na przyszłoroczne igrzyska.