Nasi szczypiorniści zdeklasowali rywali

Pogoń Handball pokonała we własnej hali MKS Grudziądz 45:15 (18:6). Podopieczni Ryszarda Czyża byli lepsi w każdym elemencie i odnieśli pewne zwycięstwo.

Od początku spotkania widać było, że ostatnia drużyna ligowej tabeli nie będzie w stanie nawiązać walki z Pogonią. Szczecinianie przeważali w każdym elemencie i byli bardzo skuteczni. Praktycznie każda akcja kończyła się zdobyciem bramki. W pierwszej części spotkania zdobyli ich trzy razy więcej niż rywale.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Pogoń dalej kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a trener posyłał na parkiet kolejnych zawodników. Każdy piłkarz, który wystąpił w tym spotkaniu zdobył bramkę. Jedna padła łupem naszego bramkarza Pawła Matkowskiego, który popisał się świetnym rzutem z własnej połowy. Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Oleg Czernyszow, który zdobył 9 goli, po siedem trafień zaliczyli Sebastian Smuniewski i Paweł Biały.

Za tydzień podopieczni Ryszarda Czyża zmierzą się z czwartą drużyną w tabeli Sokołem Gdańsk. Będzie to bardzo ważne spotkanie. Jeśli Portowcy chcą utrzymać pozycję lidera, muszą zdobyć w nim komplet punktów.