Nasi szczypiorniści wciąż najlepsi

Piłkarze ręczni Pogoni Handball Szczecin pokonali na własnym parkiecie zespół Gwardii Koszalin 36:25 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli II ligi mężczyzn.

To spotkanie od samego początku układało się po myśli naszego zespołu. Gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w ofensywie i bez większych problemów zdobywali kolejne punkty. Widać było, że Gwardia łatwo nie odda zwycięstwa. Goście starali się dotrzymać kroku Pogoni. Piłkarze z Koszalina często zaskakiwali nieszablonowymi zagraniami i trafiali do siatki, jednak nasz zespół cały czas kontrolował wydarzenia na boisku.

Z minuty na minutę gra była coraz szybsza, a zespoły jeszcze bardziej zdeterminowane, żeby odnieść zwycięstwo. Niewielka przewaga, jaką wypracowali sobie nasi piłkarze nie pozwalała im na błędy. Gwardia cały czas była za nimi. Ostatecznie to nasz zespół w ostatnich minutach spotkania zachował więcej zimnej krwi i doprowadził do zwycięstwa.

Było to bardzo ważne spotkanie dla naszych szczypiornistów. W przypadku zwycięstwa Gwardii zespół miałby tyle samo punktów, co Pogoń. Szczecinianie nie dopuścili do tej sytuacji, wygrali zasłużenie i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.