Nasi pływacy z medalami! Dziś kolejne szanse

W Gliwicach odbywają się pływackie Mistrzostwa Polski. Do tej pory szczecinianie zdobyli 7 medali. Dziś mają szanse na kolejne.

Nasi pływacy zdobywanie medali zaczęli już pierwszego dnia. W wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym panów triumfował Przemysław Stańczyk (7:59.78), drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Mateusz Sawrymowicz (8:02.45). Trzecie miejsce na podium przypadło Krzysztofowi Pielowskiemu (8:02.68). Tuż za podium dopłynął inny zawodnik MKP Szczecin, Maciej Hreniak, który z czasem 8:04.77 zajął czwarte miejsce.

Drugiego dnia mistrzostw kolejny krążek dla MKP wywalczył Maciej Matczak, który był najszybszy w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym (4:25.94). W tej samej konkurencji piąte miejsce zajął Tomasz Krzuwiecki.

Najlepszy występ nasi reprezentanci zaliczyli w rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym. Szczecinianie zdominowali całe podium. Triumfował Maciej Hreniak z czasem 3:53.12, drugi był Stańczyk (3:53.61), a trzeci Sawrymowicz (3:55.29). Walka o pierwsze miejsce była niezwykle emocjonująca. Stańczyk i Hreniak ścigali się do samego końca i losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatniej długości basenu.

Kolejny krążek dorzucił Maciej Matczak, który zajął trzecie miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym.

Niestety, żaden z naszych zawodników nie uzyskał rezultatu, który uprawniałby do startu na mistrzostwach Europy, które odbędą się w sierpniu Budapeszcie.

Dziś Przemysław Stańczyk i Maciej Hreniak wystartują w wyścigu na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym.

Wyniki na żywo można śledzić na stronie:omegatiming.pl