Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na rondzie końca nie widać

Marcin Niedziółka
Marcin Niedziółka
To kpina - komentują szczecinianie opóźnienie prac na skrzyżowaniu przy ul. Ku Słońcu. Droga miała być otwarta w miniony weekend.

Przez rondo bez problemu mieliśmy przejeżdżać już w sobotę. Okazało się, że jego otwarcie zostało przesunięte aż o miesiąc. Jak mówi Roman Siemczyk, inżynier kontraktu przebudowy skrzyżowania, zmiana spowodowana jest remontem ul. Derdowskiego.

– Odcinek ulicy od Zakładu Energetycznego do Jeziorka Słonecznego jest poszerzany, stąd opóźnienie – mówi.

Zmotoryzowanych szczecinian takie tłumaczenie nie przekonuje. Franciszek Krzeszewski z Gumieniec wątpi, by drogowcy wyrobili się przez najbliższy miesiąc.

– Prace nie skończą się przed końcem października – mówi. – To skandal, żeby tak długo budować rondo. Ile można się z tym grzebać? Może gdyby pracownicy porządnie pracowali, nie byłoby takiego opóźnienia. Ale po co, skoro można się nie przemęczać.

Jak dalej opowiada zbulwersowany kierowca, na całym świecie ekipy budowlane pracują na kilka zmian i wówczas nie ma problemu z terminami.

Pan Łukasz, kierowca ze Śródmieścia uważa, że z przebudową można było wyrobić się szybciej.

– To śmieszne, żeby rondo budować tyle czasu – mówi. – Zmiany na ulicach Struga i Hangarowej udowodniły, że z tego typu pracami można się uporać znacznie szybciej.

I ma rację, bo w ciągu miesiąca usprawniono ruch na jednym z bardziej niebezpiecznych prawobrzeskich skrzyżowań. Na jezdniach położono nową nawierzchnię, poprawiono także działanie sygnalizacji świetlnej. Prace szły szybko, ponieważ inwestorem była prywatna firma, właściciel pobliskiego hipermarketu.

– Teraz dużo lepiej pokonuje się tamtą trasę – dodaje pan Łukasz. – Hangarowa i Struga powinny stanowić przykład, jak szybko i sprawnie wyremontować drogę.

Inwestorem przebudowy ronda przy ul. Ku Słońcu jest miasto.

– Firma Energopol wystąpiła do Urzędu Miasta z prośbą o przedłużenie terminu zakończenia prac o miesiąc – komentuje Celina Skrobisz z biura prasowego UM. – Urząd się zgodził, bo to trudny teren. Wczasie robót pojawiały się nieprzewidziane kolizje dotyczące np. podziemnych instalacji, które w wielu przypadkach nie były zaznaczone na mapach geodezyjnych. Właśnie te problemy znaczenie przedłużały budowę ronda. Ponadto na czas regat firma Energopol, która jest wykonawcą, musiała na naszą prośbę zmienić harmonogram prac, by zapewnić przejazd mieszkańcom miasta jak i przyjezdnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto