MP w Pływaniu: Nasi zawodnicy jadą na Mistrzostwa Europy!

Przemysław Stańczyk, Mateusz Sawrymowicz i Maciej Hreniak (MKP Szczecin) zdominowali wyścig na 1500 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Polski. Panowie zdobyli wszystkie medale i jadą na Mistrzostwa Europy do Stambułu!

Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk i Maciej Hreniak zdominowali wyścig na 1500 m stylem dowolnym i wywalczyli minima na Mistrzostwa Europy. Ta trójka bardzo dobrze spisała się także w rywalizacji na 400 m stylem dowolnym.

Trzej pływacy ze Szczecina zdobyli wszystkie medale na 1500 m stylem dowolnym. Złoty zdobył najmłodszy z całej trójki, dwudziestoletni Maciej Hreniak z czasem 14:46.12. Drugi był Sawrymowicz (14:48.83), a trzeci Stańczyk (14:56.45). Najwięcej szczęścia w tej rywalizacji miał Stańczyk, który osiągnął czas sekundę poniżej minimum, jakie uprawniało pływaków do startu w Mistrzostwach Starego Kontynentu.

Nieco gorzej zaprezentowali się nasi pływacy na 400 m stylem dowolnym. Wprawdzie Hreniak zdobył srebrny medal, a Stańczyk brązowy, ale żaden z nich nie wywalczył przepustki uprawniającej do startu w Mistrzostwach Europy. Mateusz Sawrymowicz zajął na tym dystansie czwarte miejsce. W tej konkurencji triumfował Paweł Korzeniowski, który był poza zasięgiem rywali. Dopłynął do mety z czasem o cztery sekundy lepszym od zdobywcy srebrnego medalu.

Niewątpliwie największą niespodzianką była forma Macieja Hreniaka na tych zawodach. Dwudziestoletni pływak MKP Szczecin zdobył dwa medale. Do formy wracają nasi mistrzowie. Po dobrym występie w Grand Prix Polski przed dwoma tygodniami, teraz zdobyli medale Mistrzostw Polski. Szczególnie cieszy coraz lepsza dyspozycja Mateusza Sawrymowicza, który przez chorobę stracił kilka miesięcy treningów.

Teraz nasi zawodnicy mają jeszcze kilka dni na przygotowania przed Mistrzostwami Europy, które 10 grudnia rozpoczną się w Stambule. Dla Macieja Hreniaka będzie to debiut na tak dużej seniorskiej imprezie. Jak do tej pory odnosił sukcesy tylko na mistrzostwach juniorów. Wszyscy kibice na pewno liczą na dobry występ całej naszej trójki.