MP w Gimnastyce Artystycznej: Mamy brązowy medal!

ela
ela
Ewa Modzelewska zawodniczka MKS Kusy Szczecin zdobyła brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek w Gimnastyce Artystycznej.

W zawodach, które odbyły się w Gdyni wystartowały 24 gimnastyczki z dziewięciu klubów.

Z MKS-u Kusy Szczecin wystąpiły dwie zawodniczki: Ewa Modzelewska i Małgorzata Woroniak trenowane przez Magdalenę Łukaszewicz. Ewa została sklasyfikowana na 8. miejscu a Małgosia na 12.

Ewa Modzelewska zakwalifikowała się do trzech ćwiczeń finałowych. W finale z obręczą zajęła 5. lokatę, z piłką 6., ale największy sukces odniosła w układzie ze skakanką zdobywając brązowy medal. Medal ten jest tym bardziej cenny, ze szczecinianka jako jedyna znalazła się na podium wśród zawodniczek z Gdyni.

Rywalizację w wieloboju zdominowały gospodynie. Wygrała Joanna Mitrosz z UKS Jantar Gdynia, druga była Angelika Paradowska z GA Gdynia, a trzecia Joanna Narolska również  z UKS Jantar.

Ewa jest studentką wydziału lekarskiego PAM i wspaniale godzi naukę ze sportem odnosząc przy tym wspaniałe sukcesy.

Już w ten weekend (9 i 10 maja) w Szczecinie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Wiosny Memoriał Anny Kłos-Sulimy. Tam też będziemy mogli zobaczyć naszą brązową medalistkę.