Morze wygrywa za trzecim podejściem

Morze Bałtyk Szczecin pokonało we własnej hali Ślepsk Suwałki 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.

W pierwszym secie lepiej spisywali się goście. Od samego początku byli na minimalnym prowadzeniu. Morze wyrównało do stanu po 13, ale Ślepsk szybko odzyskał przewagę i prowadził po chwili 18:15. Wtedy nasi zawodnicy zabrali się za odrabianie strat i po kilku minutach prowadzili już 22:21, po raz pierwszy w tym meczu. Duża w tym zasługa zespołu gości, który zaczął popełniać błędy i oddał kilka punktów za darmo. W końcówce szczecinianie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23.

W drugim secie Morze rozpoczęło bardzo dobrze i szybko objęło prowadzenie 8:3. Goście szybko zareagowali na tę sytuację, zaczęli odrabiać straty i zmniejszyli je do dwóch punktów. Trener Zdzisław Gogol powiedział kilka ostrych słów swoim zawodnikom i od razu poprawiła się ich gra. Do okna seta kontrolowali grę i wygrali go do 19.

W ostatniej partii Morze kontynuowało dobrą grę. Bardzo dobrze na zagrywce spisywali się Kulikowski i Paśnik. Do tego świetnie funkcjonował blok i nasi siatkarze pewnie zdobywali kolejne punkty. Do końca tej części gry szczecinianie świetnie prowadzili grę i zdominowali parkiet. W końcówce gości stać było na jeszcze jeden zryw, ale było to za mało by tego dnia pokonać Morze.