Morze Szczecin słabsze od lidera

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin przegrali we własnej hali z Fartem Kielce 0:3 (23:25,23:25,20:25). Pomimo tej porażki nasz zespół pozostał na ósmym miejscu w tabeli I ligi.

Początek spotkania należał zdecydowanie do zespołu gości. Fart bardzo dobrze grał blokiem, nasi siatkarze mieli problemy z przyjęciem i zaledwie po kilku minutach przegrywali już 3:6. Gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty, głównie dzięki dobrej zagrywce i wyszli na minimalne prowadzenie 10:9. Od tamtej pory żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Gra była bardzo wyrównana i prowadzenie zmieniało się bardzo często. Losy tego seta rozstrzygnęły się w samej końcówce. Przy stanie 23:23 Glinka pojawił się na zagrywce. Niestety tym razem pomylił się i posłał piłkę w aut. Chwilę później Fart zdobył ostatni punkt i prowadził w tym meczu 1:0.

W drugim secie gra wyglądała zupełnie inaczej. Obydwa zespoły popełniały masę błędów. Dodatkowo Morze nie radziło sobie z dobrym blokiem rywali i nie kończyło wielu ataków. Pomimo słabszej gry Fart szybko objął prowadzenie. Goście byli bardzo konsekwentni w grze i kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale dalej popełniali błędy. Nasi zawodnicy nie skorzystali z kilku prezentów i nie zdobywali łatwych punktów. Zerwali się dopiero w końcówce, kiedy przegrywali 21:24. Wtedy udało się odrobić dwa punkty straty. Niestety w kolejnej akcji Junkiewicz piekielnie mocno zaatakował z prawego skrzydła i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W trzecim secie goście byli nie do zatrzymania. Nie popełniali już błędów i pewnie zdobywali kolejne punkty. Nasz zespół próbował nawiązać walkę, ale udawało się to tylko do połowy seta, później Fart był już poza zasięgiem i pewnie zwyciężył w tej partii.