Morze przegrywa kolejny ligowy mecz

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin przegrali na wyjeździe 0:3 (18:25, 18:25, 21:25) z AZS-em Nysa. Kryzys w drużynie wciąż trwa i w starciu z minimalnie wyżej notowanym rywalem nie mieli żadnych szans.

W pierwszym secie nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli, ale gospodarze szybko przejęli inicjatywę na parkiecie. Gra była wyrównana tylko do połowy partii. Później rywale szybko zdobywali punkty i objęli prowadzenie.

Kolejne sety wyglądały bardzo podobnie. Morze dobrze zaczynało, ale zawodnicy nie potrafili utrzymać koncentracji do końca seta. Zaczynali popełniać błędy i seriami tracili punkty. Najbliżej zwycięstwa byli w ostatniej partii, jednak w samej końcówce zabrakło im zimnej krwi i musieli uznać wyższość rywali.

Sytuacja Morza jest bardzo ciężka. Klub cały czas ma problemy organizacyjno finansowe, a to odbija się w grze zawodników. W zeszłym tygodniu siatkarze sprawili sporą niespodziankę, pokonując Avię Świdnik, ale widać, że wynikało to raczej ze słabej postawy rywali.

Do końca sezonu zasadniczego pozostało tylko jedno spotkanie. Morze podejmie w nim Pronara Hajnówkę. Niestety nawet w przypadku zwycięstwa szczecinianie nie mają szans na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli i szczecinianie na pewno będą walczyć w barażach o utrzymanie w lidze.

W pierwszej rundzie nasz zespół zmierzy się z zespołem, który zajmie dziewiąte miejsce w tabeli. Aktualnie jest to ich ostatni rywal – AZS Nysa. Morze ma fatalny bilans spotkań wyjazdowych. Nasi siatkarze przegrali wszystkie 12 spotkań na parkietach rywali i to bardzo źle wróży przed meczami barażowymi. Pierwsze dwa i ewentualnie decydujące piąte spotkanie rozegrane zostaną na parkietach rywali.