Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi muzycy grają dla szczecińskich lekarzy

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Chwyciły za telefony komórkowe, domowe kamery i zaczęły nagrywać. Dzieci z „muzycznej popołudniówki” zachęcają wszystkich do wsparcia finansowego szpitali, które borykają się z brakiem sprzętu i środków ochrony osobistej. W ten sposób przekazują lekarzom i sanitariuszom swoje podziękowanie.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego angażują się w działania charytatywne. Tym razem, jak mówi Anna Tarnowska, dyrektor placówki, akcja jest szczególnie ważna:

- Dla nikogo nie jest tajemnicą, co obecnie dzieje się w szpitalach. Każda maseczka, każdy kombinezon i urządzenie ratujące życie jest na wagę złota. Każdy przysłowiowy grosz, który może wesprzeć walkę z koronawirusem, jest szalenie ważny – komentuje.

Kiedy uczniowie wyszli z inicjatywą zorganizowania koncertu online, pedagodzy natychmiast zaangażowali się w pomoc na odległość, ruszyli z należytym wsparciem. Jedynym problem na początku było jak zorganizować takie wydarzenie. Obecnie żadne eventy „na żywo” nie mogą się odbywać. Dzieci postanowiły więc nagrywać swoje prezentacje w domu.

- Chwyciły za telefony i zaczęły koncertować, grać i śpiewać – relacjonuje Anna Tarnowska.

Nauczyciele właściwie od początku zawieszenia zajęć w placówce zaczęli prowadzić zajęcia przy pomocy różnych komunikatorów. Kiedy pojawił się pomysł koncertu online, jeszcze bardziej zwiększyli aktywność swoją i swoich uczniów.

- Obecna sytuacja, w której wszyscy staramy się odnaleźć, uruchamia w nas jeszcze większą niż do tej pory kreatywność i mobilizację. A także bardziej otwieramy serca, chcemy pomagać. Uczniowie i nauczyciele przygotowują piosenki, grają i śpiewają. Dzielą się swoimi talentami najpiękniej jak potrafią - komentuje Maja Koterba, nauczyciel śpiewu w PSM I stopnia.

Dzieci koncertując w swoich domowych pokojach, nie zawsze miały możliwość nagrania filmu w dobrej jakości. Ale jak zapewnia dyrektor szkoły, to młodzieży nie przeszkadzało.

- I to też w tym momencie nie było najważniejsze. W naszej szkole uczymy nie tylko grać na instrumencie. Staramy się przekazywać naszym podopiecznym, jak można dzielić się swoim talentem z innymi i jak wykorzystać swój talent, aby być dobrym człowiekiem. I to się udaje, a efekty widzimy bardzo często. Dzieci, młodzież chcą pomagać, chcą się angażować. Dziś grają dla szpitali, ale chcemy też koncertować dla małego Franka, chłopca ze Szczecina. Taki koncert charytatywny mieliśmy zaplanowany w miesiącu kwietniu - mówi Anna Tarnowska.

Obok uczniów PSM I stopnia, w Saloniku Muzycznym Online zagrali i zaśpiewali również pedagodzy: Maja Koterba (Sentymentalna Wokalistka, prowadzi piosenkę z mikrofonem), Przemek Bielec (Pan od gitary, nieustannie motywujący do ćwiczenia na instrumencie), Katarzyna Kupny (Wiolonczelistka wraz ze swoim Kwartem Smyczkowym), czy Anna Chudzio-Leszczyńska (Flecistka – czarowała dźwiękiem fletu).

Pierwotnie w ostatnią niedzielę marca w auli Willi Grawitza planowany był koncert w ramach projektu „Salonik muzyczny”. Sytuacja tak nagle zmieniła się diametralnie. Dlatego dyrektor szkoły zdecydowała, że nagrania dzieci staną się częścią „Saloniku muzycznego online”.

Filmiki można obejrzeć na stronie internetowej szkoły oraz w mediach społecznościowych placówki.

Zobaczcie:

Oto jeden z występów:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto