MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Szczecinka zagłosują. I to jeszcze przed wyborami parlamentarnymi [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
W tym roku będzie można ponownie głosować na projekt pomostu wędkarsko-widokowego nad Trzesieckiem
W tym roku będzie można ponownie głosować na projekt pomostu wędkarsko-widokowego nad Trzesieckiem Rajmund Wełnic
W poniedziałek (18 września) rusza internetowe głosowanie na projektu tegorocznego budżetu obywatelskiego Szczecinka. Wybierać można spośród 28 wniosków.

Będą mieli w czym wybierać mieszkańcy Szczecinka podczas jesiennego głosowania na budżet obywatelski, które rozpoczyna się w poniedziałek (18 września). Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej szczecinek.budzet-obywatelski.org Głosowanie potrwa do 9 października.

To już szósta edycja budżetu obywatelskiego Szczecinka. Ratusz zakończył w połowie lipca weryfikację złożonych wniosków. Płynęło ich aż 34, z czego przez sito sprawdzenia nie przeszło sześć. Głosowanie (tylko internetowe) wyłoni zwycięzców tegorocznej – a realizacyjnie przyszłorocznej – edycji BO. Po fazie przetargowej będą one bowiem realizowane już w roku 2024.

Do realizacji będą przeznaczone zwycięskie projekty, do wyczerpania puli 800 tys. zł. Przypomnijmy, że w tym roku realizowane będą projekty BO przyjęte w roku 2022 – wtedy wygrał projekt - „Murale, koncerty, teatry, wystawy – Art Piknik”. Drugie miejsce zajął „Zielony zakątek” - miejsce spotkań miłośników przyrody, tj. bezpieczna przestrzeń edukacyjno-rekreacyjnej przy Zespole Szkół Społecznych STO. Na podium znalazł się jeszcze „Gryf i jesiotr” - jesiotr i gryf znajdują się w herbie Szczecinka, stąd pomysł, aby w 10 lokalizacjach w mieście ulokować rzeźby z brązu.

Z czego będą wybierać mieszkańcy Szczecinka w tym roku?

„Gryf i Jesiotr” - to kontynuacja zwycięskiego projekt z tego roku. Po raz kolejny w BO startuje także wniosek, który przegrał w zeszłym roku, czyli budowa pomostu widokowo-wędkarskiego nad jeziorem w parku na wysokości ulicy Derdowskiego. Ponownie zgłoszono również utworzenie czytelni komiksów w obiektach SAPiK. Pojawiał się już także pomysł budowy tężni w parku.

Nowość to budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią w Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego. Tak samo jak budowa drogi i parkingu na osiedlu Kołobrzeska. Mechaniczną sowę, czyli rzeźby ze starych części samochodowych, chce zrobić warsztat Zespołu Szkół Technicznych. Zgłoszono również organizację spotkań z podróżnikami, pisarzami i fotografami czy stworzenie placu treningowego dla psów na wybiegach dla psów. Ciekawe wygląda pomysł zorganizowania festiwalu gier szachów warcabów czy brydża czy zawodów triathlonowych oraz stacji napraw rowerów.

Są i wydarzenia artystyczne i sportowe – organizacja koncertu rapowego z malowaniem graffiti, kilka pomysłów na murale, organizacja cyklu letnich koncertów z udziałem lokalnych i nie tylko muzyków, gala sportów walki pamięci Krzysztofa Pajewskiego, zajęcia z łucznictwa z turniejem i piknikiem historycznym czy kolejna edycja Art Pikniku.

Są i projekty społeczne – darmowa nauka pływania dla dzieci z niepełnosprawnościami, zakup czujników czadu i dymu i inne akcje profilaktyczno-zdrowotne, czy organizacja wodnych atrakcji w czasie lata.

Nie zabrakło i wniosków inwestycyjnych – remont drogi na Mysią Wyspę, montaż telebimów informacyjnych, wyposażenie miejsc wypoczynku w parku w drewniane meble, tor przeszkodowy, strefa gier przy Szkole Podstawowej nr 1, naprawa drogi do garaży na ulicy Wodociągowej, remont stawu przy zwierzyńcu na ulicy Bukowej.

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto