Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto nie zgodzi się na budowę Kauflandu. Inwestor musi "zmniejszyć" sklep [wideo]

Redakcja MM
Redakcja MM
Sebastian Wołosz
Radni komisji do spraw rozwoju, promocji i gospodarki morskiej byli jednoznaczni w sprawie oceny potencjalnej inwestycji w pobliżu Manhattanu.

Marek Rudnicki
[email protected]

Radni nakazali inwestorowi do 2 kwietnia zmienić we wniosku powierzchnię usługową z 4 tys. m kw. na do 2 tys. m kw.

- Jeśli inwestor nie dotrzyma terminu, procedura związana z zezwoleniem na budowę zostanie przerwana, nie dostanie tego pozwolenia i będzie musiał rozpocząć procedurę od nowa - mówi radny Arkadiusz Marchewka.

Dodaje też, że inwestor doskonale wiedział, podobnie jak magistrat, że na tym terenie przewidziane są inwestycje jedynie do 2 tys. m kw. Takie informacje były zawarte w wydanych warunkach zabudowy. Potwierdził to obecny na spotkaniu komisji wiceprezydent Piotr Mync.

- Firma doskonale wiedziała, że może ubiegać się o pozwolenie na budowę sklepu do 2 tysięcy metrów powierzchni - stwierdził wiceprezydent.

- Dziwi nas to, że od 2004 r. znane były warunki i nagle okazuje się, że inwestor zwiększa metraż usług niemal dwukrotnie, a miasto samo z siebie nie reaguje - dodaje radny. - Potrzebna była awantura, sprzeciw kupców z pobliskiego targowiska Manhattan, spotkań radnych, aby dopiero doczekać się reakcji miasta.

Jeśli mowa o sprzeciwie kupców, to w poniedziałek pojawią się na sesji miasta. Będzie to silna reprezentacja z targowiska Manhattan i hali Fala.

Wiceprezydent powiedział też, że jest za interwencjonizmem i kupcami, ale istnieją pewne ramy administracyjne, które nie pozwalają miastu stanąć po jednej ze stron.
Na spotkaniu padła też sugestia, że Kaufland może starcić zainteresowanie obiektem po zmniejszeniu jego powierzchni z 4 tys do 2 tys. m kw., co nie znaczy, że nie podejmie tematu inna sieć handlowa.

- Na przykład Lidl - zasugerował Mirosław Wołosewicz, prezes Kupieckiej Izby Gospodarczej i szef targowiska Manhattan. - Ta sieć stawia dyskonty do 2 tys. m kw. powierzchni usługowej.

- Myślę, że Biuro Planowania Przestrzennego Miasta może w tempie ekspresowym przygotować miejscowy plan zagospodarowania, który ureguluje handel na Niebuszewie - mówi radny Marchewka. - Już raz tak zrobiono w przypadku Osowa. - Nie jestem przeciwko dyskontom w mieście, bo mają swoich zwolenników, ale musi być jakiś porządek i wizja sieci handlowej w mieście, która nie działałaby przeciwko rodzimym handlowcom.

Zobacz też:

Kupcy z Manhattanu czują się zagrożeni budową Kauflandu. Będą protestować przed urzędem

Kupcy z Manhattanu protestują przeciwko budowie kolejnego Kauflandu w Szczecinie


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto