Mecz Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz. Skuteczna pogoń bytomian po przerwie - zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Bytomscy kibice dopingowali Polonię w meczu z Sandecją

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bytomscy kibice dopingowali Polonię w meczu z Sandecją Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz kawka
W rozegranym w piątek 3 maja meczu 31. kolejki II ligi Polonia Bytom pokonała Sandecję Nowy Sącz 4:2. Bytomianie do przerwy przegrywali z ostatnią drużyną tabeli 0:2, ale po zmianie stron ruszyli w skuteczną pogoń za rywalem. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz: Skuteczna pogoń bytomian po przerwie

Polonia zrewanżowała się Sandecji za jesienną porażkę i wróciła na zwycięską ścieżkę, choć sukces w Święto 3 Maja nie przyszedł bytomianom wcale łatwo. Do przerwy podopieczni trenera Łukasza Tomczyka do przerwy przegrywali 0:2, ale po zmianie stron błyskawicznie odrobili straty.

Piłkarze Polonii o I połowie meczu z Sandecją chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W ich głowach siedziała chyba jeszcze ostatnia porażka w Krakowie z Hutnikiem i zaprezentowali się w tej odsłonie bardzo kiepsko.

Bytomianie najpierw nie wykorzystali rzutu karnego. Uderzenie Kamila Wojtyry w 33 minucie obronił bramkarz nowosądecczan Paweł Sokół. Uskrzydleni tą interwencją goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą strzelili dwie bramki wykorzystując błędy Polonii, a ich autorami byli Radosław Gołębiowski i Rastoislav Vaclavik.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLONIA BYTOM - SANDECJA NOWY SĄCZ

W przerwie w szatni bytomian musiało być bardzo gorąco, bo po zmianie stron na boisko wyszła zupełnie odmieniona drużyna. Pomogli też miejscowi kibicie głośno dopingujący Polonię.

Gospodarze w odstępie minuty strzelili dwie bramki i doprowadzili do wyrównania. Najpierw po wrzutce z rzutu wolnego do siatki trafił Dominik Konieczny, a chwilę później Konrad Andrzejewski dostawił stopę do dośrodkowania i Sokół po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

Rozpędzona Polonia dalej atakowała. Lucjan Zieliński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz w 54 minucie Adrian Piekarski skorzystał z kolejnego precyzyjnego dośrodkowania w pole karne Sandecji i wyprowadził bytomian na prowadzenie. Ten sam zawodnik w końcówce przypieczętował 11. wygraną bytomian w tym sezo0nie II ligi.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 4:2 (0:2)

Bramki 0:1 Radosław Gołębiowski (37), 0:2 Rastoislav Vaclavik (41), 1:2 Dominik Konieczny (48), 2:2 Konrad Andrzejczak (49), 3:2 Adrian Piekarski (54), 4:2 Adrian Piekarski (82)