Mecz na szczycie dla szczypiornistek Pogoni Handball

pm
Paweł Majchrzak
W meczu kolejki I ligi piłkarek ręcznych 3.w tabeli Pogoń Handball pokonała na własnym parkiecie wicelidera tabeli Spartę Oborniki Wielkopolskie 30:25.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty, a zawodniczki obu drużyn wyjątkowo zmotywowane. Lepiej sobotnią potyczkę rozpoczęły gospodynie, które szybko objęły trzybramkowe prowadzenie (4:1). Taki obrót sprawy dał impuls Sparcie do ataku i przyjezdne zaczęły odrabiać straty, by grając w osłabieniu zbudować trzybramkowe prowadzenie. Choć szczeciniankom udało się odrobić straty to na przerwę schodziły przegrywając 12:13.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra Szczypiornistek Pogoni Handball. Gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie, którego konsekwentnie broniły, W końcówce meczu prowadzenie wzrosło do pięciu bramek i ostatecznie Pogoń Handball pokonała Spartę Oborniki 30:25. Zwycięstwo zapewniło szczeciniankom awans na drugie miejsce w tabeli I ligi.

Pogoń Handball - Sparta 30:25 (12:13)