Maturzyści ze Słonecznego zagrali z Pogonią Nową

GJ
GJ
W LO 16 odbyło się dziś (czwartek) sportowe pożegnanie maturzystów. Główną atrakcja imprezy były odwiedziny piłkarzy z Pogoni Nowej.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Karol Radzimski, jeden z nauczycieli wychowania fizycznego. - Nasza szkoła jest od zawsze związana ze sportem – mówi. – Dlatego też w sportowy sposób żegnamy naszych absolwentów.

Maturzyści zmierzyli się z resztą szkoły w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. Każda rozgrywka związana była z wielkimi emocjami. Jednak najważniejszym punktem programu był mecz reprezentacji szkoły z piłkarzami z Pogodni Nowej.

- Na boisku spotykamy się po raz drugi – mówi Krzysztof Sobieszczuk, trener gości. – Kilka miesięcy temu rozegraliśmy mecz towarzyski.

Zarówno w zespole z LO 16 jak i w Pogoni Nowej zagrali maturzyści. Dla uczniów liceum jak i zawodników Pogoni była to okazja do sprawdzenia swych umiejętności, ale również dobra zabawa.

- Przyjechaliśmy tu po to, aby się dobrze bawić – mówi Sobieszczuk. – To jest najważniejsze, ale wiadomo że każdy też chce wygrać, bo przegrana zawsze boli.

Tym razem Pogoń Nowa odniosła zwycięstwo, choć nie było to łatwe. Już w pierwszej minucie meczu bramkę dla gospodarzy zdobył Leszek Rorat, trener reprezentacji LO 16. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 4:1 dla gospodarzy. Dopiero w drugiej połowie gościom udało się doprowadzić do remisu, by w ostatniej minucie zdobyć zwycięską bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:5.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?