Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magia portali społecznościowych

baty120
baty120
Pierwsza włączona strona polskiego internauty po uruchomieniu ...
Pierwsza włączona strona polskiego internauty po uruchomieniu ... sxc.hu
Pierwsza włączona strona polskiego internauty po uruchomieniu komputera? Według sondaży aż 40 procent zagląda na portale społecznościowe.

To tam może przy śniadaniu dowiedzieć się co robili w dniu poprzednim znajomi z drugiego krańca Polski, tam możemy dzień po weselu sąsiada zobaczyć pierwsze zdjęcia. Ludzie coraz częściej zaglądają do tego typu portali, gdyż czują potrzebę zintegrowania się z drugim człowiekiem.

Jak to się zaczęło ?

Pierwsze portale społecznościowe powstały w połowie lat 90, wtedy wówczas powstał Classmate.com. Serwis służący odnajdowaniu znajomych z klasy a także poznawaniu nowych ludzi. Prawdziwy wysyp portali społecznościowych w USA to początek XXI wieku. Na rynku pojawiły się dziś bardzo popularne portale Facebook, Myspace, Twitter. To one wywołały na rynku internetowym ogromne zainteresowanie. Ludzie pokochali tego typu zawieranie znajomości, utrzymywanie starych znajomości a także udostępnienia swoich fotografi. Na polskim rynku pierwszy portal społecznościowy ukazał się w 2001 roku była to Fotka.pl. Następnie pojawiały się takie portale jak Sympatia.pl aż w 2006 roku utworzono portal nasza-klasa.pl dziś nk.pl portal, które pobił wszelkie oczekiwania popularności.

Cel portali społecznościowych

Dziś portale społecznościowe to nie tylko miejsce zawierania i utrzymywania znajomości to miejsce gdzie ludzie spędzają sporo czasu czatując, grając w gry, komentując zdjęcia i profile znajomych. Na rynku wciąż powstają nowe portale społecznościowe, jednym z ostatnio odkrytych jest portal GLLIK.pl. Serwis, który jest nie tylko miejsce spotkań, rozmów ale także możemy pokazać swój talent, znaleźć ciekawe miejsca w Polsce na weekend i dokonać tzw. zakupów grupowych. Taka łącząca wszystkie popularne opcje maszyna to coś zupełnie nowego jednak czy ma szansę na przebicie się na ugruntowanym rynku. To już tylko zależy od użytkowników. Portale społecznościowe to miejsce gdzie średnio każdy użytkownik spędza ponad godzine czasu przed komputerem. Statystyki te stale wzrastają a głównymi użytkownikami tych portali jest młodzież w wieku 13-24 lat.

Wirtualna tożsamość

Obecnie wszystkich nurtuje pytanie dlaczego stajemy się częścią internetowej społeczności? Co zachęca, do zbudowania swojej wirtualnej tożsamości? Część, użytkowników odpowiada, że stała możliwość kontaktowania się ze znajomi i to nie tylko tymi blisko mieszkającymi ale z tymi z drugiej części kraju. Jednak dla wielu osób, które nie umieją zwrócić na siebie uwagi w świecie rzeczywistym, serwisy internetowe są szansą na „zaistnienie”, wypromowanie, skonstruowanie swojej tożsamości od nowa, pokazania jej w lepszym, korzystniejszym świetle. Ilość znajomych przekłada się na poczucie własnej wartości, podobnie jak popularność wpisów czy zdjęć. Portale typu nk.pl, facebook czy nowy GLLIK.pl pozwalają nam stać się bardziej otwartymi ludźmi w świecie rzeczywistym. Dzięki miłym komentarzom w profilu, pod zdjęciem nabieramy pewności siebie i potrafimy uwierzyć we własne "ja". Obawa powstaje wtedy, gdy jesteśmy szykanowani na portalach społecznościowych.

Zabawa i zdobywanie wiedzy w internecie w jednym !

Portale społecznościowe to nie tylko dobra zabawa wśród wirtualnych znajomych to również sposób na naukę. To na portalach społecznościowych uczniowie jak i studenci wymieniają poglądy, przekazują sobie ciekawostki, informacje, a także wymieniają się notatkami. Istnieje jedno niebezpieczeństwo nie wszystkie infomację podawane na portalach społecznościowych muszą być prawdziwe, niektóre uczniowie jak i studenci powinni brać z przymrużeniem oka. Portale społecznościowe dają możliwość również pokazania własnego siebie. Na nowo powstałym portalu GLLIK.pl użytkownicy mogą między innym pokazać swój talent przez co ich szansa na zauważenie wzrasta. Portale społecznościowe przejęły również rolę czatu, który powoli zaczyna zanikać w wirtualnym świecie. W serwisie nk.pl istnieje śledzik, gdzie użytkownicy mogą szybko się porozumiewać ze sobą, facebook oferuję tablicę, a GLLIK.pl w swojej ofercie ma Kafeterie czyli miejsce na rozmowy.

Co dalej ?

Portale społecznościowe to dziś przyszłość. Dzisiejsze społeczeństwo, sporą część czasu poświęca przed komputerem, większość z nich posiada stały dostęp do internetu co ułatwia im w korzystaniu z tego typu serwisów. Gdy za oknem pada deszcz lub śnieg ludziom nie chce się wychodzić z domu lecz chcą się widywać ze znajomymi. I to właśnie umożliwiają im portale społecznościowe, gdzie każdy może spotkać się z każdym w świecie wirtualnym bez względu na warunki atmosferyczne panujące na oknem.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

Portale wykorzystane w artykule:

www.nk.pl
www.GLLIK.pl
www.facebook.pl
www.sympatia.pl
www.fotka.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto