Łukasz Kubot zagra w ćwierćfinale Pekao Open

Magda_Ratajczak
Polak pokonał Hiszpana Oscara Hernandeza i awansował - po raz drugi w karierze - do ćwierćfinału Pekao Open 2008. Hiszpan w trzecim secie, przy stanie 6:7 (4-7), 6:1, 2:0 - poddał mecz z powodu kontuzji.

Mecz był bardzo zacięty. W pierwszym secie doszło do tie-breaka, ponieważ przeciwnicy wygrywali gemy przy własnym serwisie. Hiszpan okazał się lepszy, jednak Kubot wziął się do roboty i w drugim secie nie dał Hernandezowi żadnych szans. Rozwścieczony Hiszpan rzucił rakietę w trybuny, na co publiczność zareagowała gwizdami. Trzeci set zakończył się wynikiem 2:0, ponieważ kontuzjowany Hiszpan poddał się. Jutro Łukasz Kubot zmierzy się w ćwierćfinale z Hiszpanem Alberto Martinem.

Wczoraj grał także nasz drugi tenisista Dawid Olejniczak z rozstawionym z numerem 2 Francuzem Florentem Serrą. Pierwszy set zakończył się wynikiem 0:6, w drugim Olejniczak wygrał 6:3. Jednak ostatni set należał do Francuza, który pokonał Olejniczaka 3:6.