Ludzie zamiast Pokemonów. Projekt szczecińskiej artystki zachwycił berlińczyków

red
Pierwszy z serii Legendarnych Pokemonów, przygotowany przez szczecińską artystkę sztuk wizualnych Monikę Szpener, pojawił się w minioną niedzielę w kilku miejscach Berlina. To element artystycznej prowokacji/komentarza pt. People GO.

Projekt inspirowany jest popularną aplikacją Pokemon GO. Gra w zawrotnym tempie zyskała miliony zwolenników na całym świecie, skutecznie modelując ich codzienne zachowania i sposób korzystania z przestrzeni miejskiej. Gracze przemierzają ją bezwolnie w poszukiwaniu wirtualnych stworków.

Stworek z projektu People GO jest jak najbardziej realny. Jego ludzkim odpowiednikiem jest Angela Merkel przeobrażona w Drowzeego, która na swym telefonie gra w Ludzi. Świat polityki jest czytelną analogią gry Pokemon GO. Wydawałoby się, że wirtualna rzeczywistość aplikacji i polityka to odległe światy, jednak dostrzegalne sa w nich te same mechanizmy. Projekt People GO jest humorystycznym odwróceniem ról, komentującym aktualne zmiany kulturowe. Wkrótce możemy spodziewać sie kolejnych jego odsłon.

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ludzie zamiast Pokemonów. Projekt szczecińskiej artystki zachwycił berlińczyków - Szczecin Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie