ŁKS - Pogoń Szczecin 2:1 - udana inauguracja łodzian

Dariusz Kuczmera
Udany początek nowego sezonu pierwszej ligi dla łódzkiej drużyny.
Udany początek nowego sezonu pierwszej ligi dla łódzkiej drużyny. Krzysztof Szymczak
Udany początek nowego sezonu pierwszej ligi dla drużyny ŁKS. Łodzianie pokonali Pogoń Szczecin 2:1.

Goście objęli prowadzenie w 16. minucie silne dośrodkowanie Piotra Petasza z lewej strony dynamiczną główką wykończył Olgierd Moskalewicz trafiając w okienko. W 26 minucie z wolnego uderzył Krzysztof Mączyński, a Mariusz Mowlik stojąc tyłem do bramki sprytną główką wyrównał.

Zwycięskiego gola zdobył Jakub Kosecki. W 53 minucie przejął piłkę na środku boiska, ruszył odważnie między szczecinianami i tuż sprzed pola karnego płasko strzelił w przeciwległy róg.

Gole: 0:1 Moskalewicz (16, głową), 1:1 Mowlik (26, głową), 2:1 Kosecki (53)
Widzów: 4440.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
ŁKS: Wyparło - Klepczarek, Mowlik, Adamski, Woźniczka - Seweryn (70, Łabędzki), Kłus, Mączyński, Kosecki (66, Kujawa), Smoliński (82, Obem) - Mięciel. Trener: Andrzej Pyrdoł.
Pogoń: Janukiewicz - Nowak, Hrymowicz, Dymkowski, Petasz - Rogalski (59, Pręgota), Ława, Robert Mandrysz, Pietruszka (86, Kolendowicz) - Lebedyński (62, Bojarski), Moskalewicz. Trener: Piotr Mandrysz.