Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

ŁKS lepszy od Spójni

Paweł Majchrzak
W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego koszykarze Spójni Stargard przegrali na własnym parkiecie z ŁKS-em Łódź 67:76.

Dla obu ekip był to mecz o przysłowiową pietruszkę. Spójnia w poprzedniej kolejce zapewniła sobie 8. lokatę i awans do play off, ŁKS miał tylko matematyczne szanse na zajęcie 5. miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym.

Koszykarze ŁKS-u od początku spotkania byli zespołem przeważającym i szybko wypracowali przewagę oscylującą wokół 10 punktów. Spójnia starała się gonić wynik, jednak tylko pod koniec drugiej kwarty podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza zdołali zniwelować straty do trzech punktów (34:37). Po 20 minutach goście prowadzili jednak 40:34.

Na początku trzeciej kwarty goście ponownie rozbudowali prowadzenie, które do końca spotkania wynosił 7-10 punktów. Stargardzianom nie pomogła świetna dyspozycja Sławomira Buczyniaka, który pięciokrotnie trafiał za trzy punkty. Spójnia uległa ŁKS-owi 67:76.

W najbliższą sobotę Spójnia rozpocznie walkę w play off. Rywalami stargardzian będzie najlepsza ekipa sezonu zasadniczego Politechnika Warszawska. Rywalizacja toczyć będzie się do dwóch zwycięstw. Po meczu w Warszawie oba zespoły zmierzą się 6 kwietnia w Stargardzie.

Spójnia Stargard Szczeciński - ŁKS Sphinx Łódź 67:76 (12:20, 22:20, 17:20, 16:16)
Spójnia: Buczyniak 19, Grzegorzewski 12, Stępień 10, Bodych 9, Soczewski 9, Parzych 3, Stokłosa 3, Grudziński 2, Kulikowski 0.

ŁKS Sphinx: Kalinowski 14, Salamonik 13, Sulima 12, Szczepaniak 12, Dłuski 8, Krajewski 6, Trepka 5, Kenig 3, Morawiec 3.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.