Litewska: Mistrzowie sportu w Szczecinie

Jest to ostatnia tak duża impreza lekkoatletyczna w Polsce przed paraolimpiadą. Do Szczecina przyjechała cała kadra Polski.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z 26 ekip z kraju. Mistrzostwa obejmują konkurencje techniczne (pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem i maczugą) oraz biegowe, a także wyścigi sportowych wózków inwalidzkich.

Bardzo dobry występ w tych mistrzostwach zaliczyli szczecińscy zawodnicy. W klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce gromadząc 63 punkty. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom ze Zduńskiej Woli, którzy zdobyli 83 punkty. Trzecią lokatę zajęli lekkoatleci z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy zgromadzili tyle samo punktów, co szczecinianie.

Konkurencje techniczne zostały zdominowane przez zawodniczki ze Szczecina, Renatę Chilewską i Małgorzatę Adamską. Wygrały one rzut dyskiem, pchnięcie kulą i rzut oszczepem w grupie C2 (Chilewska) i w grupie C1+W1+W2 (Adamska).

Natomiast zawodnicy z naszego miasta odnosili sukcesy na bieżni. Piotr Kacapski wygrał biegi na 100 i 200 m w grupie C1+W1, a na 400 m był trzeci. Artur Kamiński był drugi na 100, 200 i 400 m w tej samej grupie. Witold Czernyszewski zajął trzecie miejsce w biegu na 100 i 200 m, a także wygrał w wyścigu na 800 m.

Już wkrótce na stadionie przy ul. Litewskiej czekają nas kolejne sportowe emocje. W dniach od 4 do 6 lipca będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.