Lider pokonany!

Zawodnicy Pogoni ’04 wrócą do Szczecina w znakomitych nastrojach. W dwóch wyjazdowych meczach udało im się zdobyć komplet punktów!

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek Portowcy grali zaległe spotkanie z Kupczykiem Kraków. Wygrali pewnie 4:2. Dwa dni później, w sobotę przyszło im się zmierzyć z liderem, zespołem PA Nova Gliwice.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami był bardzo zacięty i zespół z Gliwic wygrał nieznacznie 5:4. Szczecinianie znakomicie zrewanżowali im się za tamtą porażkę. Wygrali 2:1!

Zespół z Gliwic zagrał świetnie w pierwszej połowie. Bardzo groźne ataki co chwilę sunęły na bramkę Portowców. Po jednym z nich na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Wiewióra. Do przerwy rezultat już się nie zmienił, chociaż pod naszą bramką kilka razy jeszcze było bardzo groźnie. Zdarzało się, że obrońcy wybijali piłkę z linii bramkowej, a dwa razy od utraty bramki uchronił ich słupek.

Zaledwie po 40 sekundach od wznowienia gry w drugiej połowie Portowcy wyrównali. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Piasecki. Szczecinie po wyrównaniu ograniczyli się do obrony i liczyli na kontry. Grali bardzo uważnie w obronie i nie pozwalali gospodarzom na przeprowadzanie akcji. Po jednej z wielu kontr zwycięską bramkę zdobył Adam Celeban.

Za tydzień Pogoń ’04 znowu zmierzy się z liderem, tym razem będzie to Hurtap Łęczyca.