MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lekarze wciąż protestują

Robert Duchowski
Robert Duchowski
W szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej lekarze przyjmowali dziś (22.05) tylko nagłe wypadki. Jutro strajk będzie najprawdopodobniej kontynuowany. Powód? Brak odpowiedzi rządu na postulaty środowiska lekarskiego w sprawie podwyżek płac.

Strajk w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej trwał przez cały dzień. Lekarze, podobnie jak wczoraj pracowali na zasadzie ostrego dyżuru. Przyjmowani byli tylko pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy.

Losy lekarzy ważą się teraz w Warszawie. To od rozmów Krzysztofa Bukiela, szefa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z rządem zależy kiedy protest zostanie przerwany.

- Jutro wszyscy normalnie przyjdziemy do pracy – powiedziała dr Anna Kabacińska, przewodnicząca międzyzakładowego terenowego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. – Ten protest do wyartykułowanie naszych potrzeb,  nasz system ochrony zdrowia jest po prostu zły.

Wielu lekarzy nie chce rozmawiać na temat strajku, załamują ręce.

- Szczerze mówiąc nie wierzę, że coś się zmieni – mówi lekarka ze szpitala przy Unii Lubelskiej, która robi specjalizację. – To jest jakieś błędne koło: pacjenci mają pretensje do nas, my do rządu a rząd niczym się nie przejmuje. Dowód? Dzisiejsze rozmowy naszego przedstawiciela w Warszawie.

Lekarze nie dostaną 11 mld zł podwyżki na pensje, ale znaleźli inne rozwiązanie.
- Można wykorzystać 1 mld zł przychodów nadzwyczajnych NFZ  - twierdzi Krzysztof Bukiel z OZZL. – w ten sposób po raz ostatni wyciągamy rękę do rządu.

W innym wypadku zapewne wielu lekarzy odejdzie z pracy. Niektórzy już teraz szykują się do wyjazdu za granicę. Tam mogą zarobić średnio trzy, cztery  razy więcej niż w Polsce.

O ewentualnym przedłużeniu strajku szczecińscy lekarze zadecydują jutro rano.

Szpital przy Unii Lubelskiej jest jedynym szpitalem w Szczecinie, który protestuje. Ze strajku wyłączony jest szpital onkologiczny przy ul. Strzałkowskiej.

- Szpital pracuje normalnie – zapewnia Krystyna Pieczyńska, dyrektor szpitala. – Onkologia jest zazwyczaj wyłączana ze strajków i koledzy pozwalają nam pracować. Czas w chorobie nowotworowej ma bardzo duże znaczenie, dlatego nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek ograniczenia pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto