Lechia - Pogoń 2:3. Portowcy wyrwali zwycięstwo w Gdańsku

Dzisiaj Portowcy wygrali mecz na wyjeździe z Lechią Gdańsk.
Dzisiaj Portowcy wygrali mecz na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin wygrała po raz pierwszy od ośmiu spotkań. Mecz w Gdańsku kończyła w dziesiątkę, a zwycięską bramkę zdobyła w doliczonym czasie gry. Autorem złotego gola Jakub Bąk. Trzy asysty zaliczył Takafumi Akahoshi.

Szczegółowy zapis meczu znajdziesz na blogu naszych sportowych dziennikarzy.

Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg. Portowcy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, gospodarze dwukrotnie wyrównywali. Aż cztery z pięciu bramek padło po stałych fragmentach gry.

Pogoń słabo zaczynała obie połowy meczu. Z trudem Portowcy przetrwali pierwszy kwadrans, w którym Lechia grała szybką piłkę i stwarzała groźne sytuacje.

Boisko na nowoczesnej PGE Arenie było w fatalnym stanie i kilkanaście minut gościom zajęło przyzwyczajenie się do trudnych warunków.

W 39. minucie objęli prowadzenie, Maciej Dąbrowski strzałem głowa wykończył wrzutkę Takafumiego Akahoshiego.

Pogoń prowadzenie straciła sześć minut po przerwie. Patryk Tuszyński wykorzystał fatalne ustawienie defensywy Portowców.

Na kwadrans przed końcem Akahoshi po raz drugi precyzyjnie dograł piłkę na głowę kolegi. Tym razem trafił Marcin Robak.

Gdy wydawało się, że Portowcy po raz drugi nie wypuszczą prowadzenia, kolejny błąd popełniła szczecińska defensywa. Sytuację próbował ratować Adam Frączczak i powalił w polu karnym Patryka Tuszyńskiego. Sędzia wyrzucił obrońcę Pogoni z boiska i podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

Portowcy nie ustępowali w poszukiwaniu zwycięstwa. Maciej Dąbrowski trafił w poprzeczkę, a już w doliczonym czasie gry znakomite podanie Akahoshiego na bramkę zamienił Jakub Bąk.

Po piątkowych i sobotnich meczach 22.kolejki Pogoń jest na piątym miejscu. Kolejnym rywalem Portowców będzie Lech Poznań.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 2:3 (0:1)

Bramki: Tuszyński 2 (50, 82) – Dąbrowski (40), Robak (76), Bąk (90+1).

Lechia: Kaniecki – Deleu, Janiczki, Madera, Pazio, Frankowski (61 Grzelczak), Zyska, Dawidowicz, Wiśniewski (82 Sadajew), Makuszewski (74 Jagiełło), Tuszyński.

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Dąbrowski, Hernani, Lewandowski, Małecki, Rogalski (49 Popara), Ława (82 Rudol), Akahoshi, Murayama (65 Bąk), Robak.

Żółte kartki: Madera - Rogalski, Dąbrowski, Ława.
Czerwona kartka: Frączczak (80, faul taktyczny).
Sędziował: Frankowski (Toruń).
Widzów: 8 tys.