Lech - Pogoń 0:0. To był dobry mecz. Kibice ze Szczecina świętowali na trybunach w Poznaniu

Ponad 1500 kibiców ze Szczecina przyjechało do Poznania, by ...
Ponad 1500 kibiców ze Szczecina przyjechało do Poznania, by ... Redakcja MM
Kibice ze Szczecina tłumnie pojechali do Poznania, by dopingować Pogoń. Portowcy po trzech porażkach z rzędu zagrali lepszy mecz i zremisowali z faworytem 0:0.

Pogoń w tym sezonie dwukrotnie pokonała Lecha, ale teraz była w dołku. Od pierwszego gwizdka gospodarze rzucili się na gości. W przypadku zwycięstwa, zapewniliby sobie już tytuł wicemistrza kraju. Portowcy grali nerwowo w defesywie. Gdyby nie Radosław Janukiewicz, piłka lądowałaby w siatce przynajmniej dwa razy.

W ofensywie najlepszą sytuację miał Marcin Robak, który po pięknym podaniu Akahoshiego pomylił się nieznacznie. Na drugą połowę Pogoń wyszła już nastawiona odważniej i to ona miała więcej okazji. Strzelał Robak, Dąbrowski w poprzeczkę, niewiele zabrakło Murawskiemu. Bramki jednak nie padły. Pogoń przerwała passę ośmiu wygranych z rzędu Lecha przed własną publicznością. Dzięki temu wynikowi Legia Warszawa została już dziś mistrzem kraju.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0

Lech: Kotorowski - Kędziora, Arajuuri, Wołąkiewicz (68 Kamiński), Henríquez - Claasen, Możdżeń, Linetty, Hamalainen (62 Lovrencsics), Pawłowski (79 Kownacki) - Teodorczyk.
Pogoń:Janukiewicz - Rudol (46 Lisowski), Golla, Dąbrowski, Koj (63 Ława) - Kun, Rogalski,  Murawski, Akahoshi, Murayama (83 Bąk) - Robak.
żółte kartki: Możdżeń - Rudol, Lisowski, Ława.
sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 28 116.​