Łatwa wygrana Akademików

Koszykarze AZS-u Radex Szczecin pokonali na wyjeździe czerwoną latarnię ligi KKS Siechnice 92:55. (23:21, 20:10, 23:11, 26:13).

Początek spotkania nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa naszej drużyny. Gra była bardzo wyrównana. Obydwie ekipy zapomniały nieco o defensywie i koszykarze łatwo zdobywali kolejne punkty. Po pierwszych dziesięciu minutach gry nasz zespół był minimalnie lepszy, bo prowadził zaledwie dwoma punktami.

W drugiej kwarcie nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej. AZS mocniej skupił się na defensywie i to pozwoliło na spokojniejszą grę w ataku. Szczecinianie prowadzili do przerwy 43:31.

Po zmianie stron Akademicy złapali właściwy rytm. Dzięki temu jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i bezapelacyjnie dominowali na parkiecie. Gospodarze nie byli w stanie już nic zrobić i tylko przyglądali się grze naszej drużyny. AZS rozkręcał się z każdą minutą i był coraz skuteczniejszy. Trener Majcherek skorzystał ze wszystkich swoich zawodników i każdy z przebywał na parkiecie minimum 10 minut. Nawet tak duża rotacja w składzie nie zaburzyła rytmu gry i po końcowej syrenie szczecinianie mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Tydzień temu AZS spadł na drugą pozycję w tabeli po meczu z zespołem Open Basket Pleszew. Teraz szczecinianie powrócili na zwycięską ścieżkę, a już za tydzień zmierzą się zmierzą się z AZS-em Politechniką Opole. Będzie to ich ostatni mecz przed przerwą świąteczną.

Punktowali dla AZS: Michał Majcherek 14, Balcerek 12, Pytyś 12, Maciej Majcherek 12, Gielo 10, Wochna 9, Kowalski 9, Podgalski 8, Sudowski 4, Dudek 2.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny