Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łąki kwietne w Szczecinie? Decyzja podjęta - będą dwie

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Obecnie Zakład Usług Komunalnych nie zleca koszenia traw w okresie największych deficytów w gospodarce wodnej lub ograniczono je do niezbędnego minimum. W związku z tym pojawiają się głosy mówiące o zapuszczeniu miasta i niedbaniu o estetykę zieleńców, skwerów i pasów zieleni.

Szczecin, podobnie jak inne na terenie całego kraju, boryka się z problemem suszy od przynajmniej trzech sezonów wegetacyjnych. Miasto chwali się tym, że podejmuje szereg działań mających na celu skuteczne zmaganie się z tym problemem i zapowiada stworzenie w tym roku dwóch kwietnych łąk.

Łąki kwietne w Szczecinie? Decyzja podjęta - będą dwie

- Rozpoczęto akcję polegającą na wykaszaniu miejsc potencjalnie niebezpiecznych np. trójkątów widoczności w pasach drogowych, okolic przejść dla pieszych i wysepek na skrzyżowaniach. W bieżącym roku w ramach realizacji SBO 2019 założone zostaną łąki kwietne na terenie Jeziorka Słonecznego oraz pasa między jezdniami wzdłuż ul. 26 Kwietnia. Zakładanie w przyszłości profesjonalnych łąk kwietnych uzależnione będzie od możliwości finansowych, aczkolwiek rozumiejąc wartość naturalnych użytków zielonych w zakresie problemów hydrologicznych, wprowadzono zasadę nieingerencji ogrodniczej w tych miejscach, w których w naturalny sposób takie stanowiska powstały - tłumaczy zastępca prezydenta Michał Przepiera w odpowiedzi na interpelację grupy radnych kluby Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ:

"Spontaniczne i naturalne łąki" w Szczecinie? Pojawił się taki pomysł

Na początku tego roku magistrat podjął ścisłą współpracę z Polskim Towarzystwem Dendrologicznym, zrzeszającym naukowców i ekspertów w zakresie ochrony środowiska, mającą na celu opracowanie dokumentu pn. „Standardy utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin”. Opracowanie dokumentu ma na celu uporządkowane i jednolite zagospodarowanie zielonych przestrzeni miejskich. Zostaną w nim przedstawione rozwiązania zalecane dla jednostek prowadzących bieżące utrzymanie i eksploatację zieleni w mieście, a także dla nowych inwestycji realizowanych na terenie Miasta Szczecin. W dokumencie zostaną też wskazane konkretne i alternatywne rozwiązania do lokalnej walki ze zmianami klimatycznymi, które będą sukcesywnie wdrażane na terenie Miasta Szczecin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto