KRD Haliński: jedna firma dwie usługi. Rzeczoznawstwo i mechanika

Karolina Nowak
Karolina Nowak
Udostępnij:
Prywatnie bracia, w biznesie wspólnicy. Wspólnie prowadzą KRD Haliński, która łączy usługi rzeczoznawcy i mechanika. Dlaczego warto skorzystać z ich oferty?

Pod nazwą KRD Haliński, kryją się zarówno usługi z zakresu rzeczoznawstwa jak i mechaniki samochodowej. Dlaczego zdecydowali się Panowie na połączenie sił?

Denis H. - Jesteśmy firmą rodzinną, której działalność zapoczątkował nasz ojciec. Połączenie sił było dla nas naturalne, tym bardziej, że prowadzone przez nas dziedziny się uzupełniają. Prosty przykład - do zadań rzeczoznawcy samochodowego należy ocena strat i szkód, które powstały w pojeździe w wyniku wypadku czy kolizji drogowej. Do zadań mechanika należy m.in. naprawa tych szkód. Takich zależności jest oczywiście znacznie więcej.

No właśnie o ile jasne jest w jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc mechanika, to już z rzeczoznawcą pojawiają się wątpliwości. Kiedy warto, a może nawet trzeba skontaktować się z rzeczoznawcą?

Robert H. - Najlepiej wyjaśnić to na kilku przykładach. Jednym z powszechniejszych przypadków jest sytuacja kiedy klient chce sprawdzić samochód przed kupnem. Mechanik może przeprowadzić diagnozę, ale rzeczoznawca dokona oceny wartości. Podobnie to działa w przypadku planowanej sprzedaży samochodu. Zdarzają się również sytuacje, w których kierowcy mają wątpliwości co do wyceny szkód powypadkowych przez ubezpieczyciela. W takiej sprawie zajmuję się bezstronną oceną. Ponadto nasza firma jest wpisana na listę Ministerstwa Transportu oraz na listę biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Posiadamy też certyfikat rzeczoznawcy Polskiego Związku Motorowego CCR PZM. Dzięki temu biuro może pomóc przy pracach związanych z rekonstrukcją wypadków samochodowych czy przy sporach między ludźmi, a instytucjami w zakresie należności.

W jaki sposób ocena zdarzenia z udziałem aut pomaga mechanikom przy naprawie? Czy w ogóle jest pomocna?

Denis H. - Oczywiście, że jest pomocna. Dzięki ocenie rzeczoznawcy mechanik otrzymuje jasną informację co zostało zniszczone, co podlega naprawie, co wymianie. Pomaga to również w ustaleniu kosztów jakie poniesie klient.

Czy jako rzeczoznawca służy Pan jedynie w zakresie samochodów?

Robert H. - Nasza działalność ma uprawnienia do rzeczoznawstwa nie tylko samochodów, ale wszelkiego rodzaju maszyn w tym - tramwajów, pojazdów rolniczych czy motocykli. Dodam, że jesteśmy jedynym biurem w Zachodniej Polsce, dysponującym urządzeniami do sczytywania danych z czarnych skrzynek oraz do przeprowadzania badań w zakresie dopuszczenia jednostkowego pojazdu do ruchu. Jeśli ktoś samodzielnie zbuduje auto, jesteśmy w stanie wydać opinię czy pojazd jest bezpieczny.

Samochody stają się coraz bardziej skomplikowane pod względem technicznym, na naszych ulicach pojawia się coraz więcej hybryd i elektrycznych pojazdów. Czy mechanicy KRD Haliński dysponują sprzętem, który umożliwi naprawę takich samochodów?

Denis H. - Wykonujemy również naprawy aut hybrydowych i elektrycznych. Stale poszerzamy nasze usługi czego dowodem jest też otwarcie nowego warsztatu w Lubieszynie. Kładziemy mocny nacisk na rozwój. Na bieżąco włączamy nowe usługi i się szkolimy. Na co dzień realizujemy takie podstawy jak choćby wymiana oleju, wymiana układów rozrządu, naprawa silników, wymiana elementów sterowania, diagnostyka komputerowa czy geometria zawieszenia. Posiadamy urządzenia do diagnozowania m.in. Mercedesów, Citroenów, czy Toyot.

A co z autami zabytkowymi? Czy je również można Panom powierzyć?

Denis H. - Nie boimy się też wyzwań. Na naszym warsztacie mieliśmy nawet Corvettę z 75. roku. Poradzimy sobie z każdym pojazdem.

Zakład Mechaniki Pojazdowej
ul. Olsztyńska 14, Szczecin
tel. 504 614 760
Lubieszyn 10L
tel. 798 498 609
Rzeczoznawca samochodowy
ul. Wojska Polskiego 237a, Szczecin
tel. 508 423 012
www.krdhalinski.pl
www.facebook.com/krdhalinski/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Bacscan

Bacscan CA 9000 Professional SG

356,76 zł274,00 zł-23%
miejsce #2

Promiler

Promiler AL 7010

359,00 zł292,64 zł-18%
miejsce #3

Promiler

Promiler iBlow 10

1 799,00 zł1 538,00 zł-15%
miejsce #4

Certen

Certen Personal White

389,00 zł338,00 zł-13%
miejsce #5

Promiler

PROMILER AL 7000 LITE

238,00 zł229,00 zł
miejsce #6

Bean

AlcoFind AF-35

299,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Nowy taryfikator

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie