Koszykówka: AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra 89:77

Nadal niepokonani są we własnej hali koszykarze pierwszoligowego ...
Nadal niepokonani są we własnej hali koszykarze pierwszoligowego ... Maciek Homis
Nadal niepokonani są we własnej hali koszykarze pierwszoligowego AZS Radex Szczecin. Tym razem pokonali Sudety Jelenia Góra 89:77. Bohaterem meczu był Łukasz Pacocha, który już po trzech kwartach miał 30 punktów na koncie.

AZS w tym sezonie to drużyna własnego parkietu. W hali Szczecińskiego Domu Sportu akademicy wygrali wszystkie pięć spotkań, na wyjeździe wszystkie przegrali. W sobotę AZS długo nie mógł odskoczyć rywalowi z Jeleniej Góry na więcej punktów. Ciężar gry po stronie gospodarzy na swoje barki wziął Pacocha, który punktował na wszystkie możliwe sposoby. W dodatku miał dwie asysty, siedem zbiórek i przechwyt. Nic dziwnego, że trener Zbigniew Majcherek ani na minutę nie dał mu odpocząć w tym pojedynku.

Dobrze w spotkanie wszedł również Maciej Raczyński, który ostatecznie zapisał na swoim koncie 14 punktów. Do przerwy AZS prowadził 44:39. W ostatniej akcji trójkę dla gospodarzy zaliczył niespodziewanie center gospodarzy, Łukasz Bąk.

Tuż po zmianie stron za dwa faule techniczne ławkę gości musiał opuścić ich trener, Ireneusz Taraszkiewicz. To był gorszy dzień arbitrów, bowiem sporo ich decyzji było co najmniej niezrozumiałych. Wyrzucenie szkoleniowca na trybuny nie przysłużyło się Sudetom, które wyraźnie przegrały trzecią kwartę - 19:29. W ostatniej części gry zawodnicy z Jeleniej Góry spisywali się bardzo ambitnie, ale ostatecznie nie byli w stanie zmniejszyć przewagi AZS do mniej niż sześciu oczek. Rzuty osobiste szczecinian pozwoliły jeszcze powiększyć różnicę i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 89:77.

AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra 89:77 (22:19, 22:20, 29:19, 16:19)

AZS: Pacocha 36 (2 razy za 3 punkty), Raczyński 14, Mielczarek 12, Dudek 10, Bąk 9 (1), Zarzeczny 8, Nitsche, Sudowski.