Koszykarze AZS-u wykonali pierwszy krok do awansu

Basket
Basket
AZS Radex Szczecin pokonał w sobotę AZS Opole 85:80 (15:18, 24:16, 23:16, 23:30)w pierwszym meczu fazy play off.

Od samego początku spotkania widać było, że mecz będzie bardzo zacięty. Goście grali bardzo dobrze w defensywie i nasi koszykarze nie byli w stanie zdobyć zbyt wielu punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką gospodarzy 15:18.

W drugiej części meczu gospodarze zagrali już dużo lepiej. Szczególnie poprawili skuteczności i teraz to oni dyktowali warunki gry. Defensywa gości nie spisywała się już tak dobrze i to jeszcze ułatwiło zadanie naszym zawodnikom. Szczecinianie przeprowadzali kolejne akcje i zdobywali punkty. Goście nie byli w stanie zmienić obrazu gry i AZS wygrał tę kwartę 24:16. Gospodarzom udało się także odrobić straty z pierwszej kwarty i do przerwy prowadzili 39:34.

Po przerwie znowu fantastycznie grali zawodnicy AZS-u. Szczecinianie cały czas dyktowali warunki i nie pozwolili przeciwnikom na konstruowanie akcji. Szczególna w tym zasługa dobrze zorganizowanej obrony. Nasz zespół cały czas grał bardzo skutecznie i systematycznie powiększał swoją przewagę. Po tej kwarcie prowadzili już 62:50 i powoli stawało się jasne, kto wygra pierwszy mecz w tej parze.

W ostatniej części meczu do głosu doszli znowu goście, którzy rzucili się do odrabiania strat od pierwszego gwizdka sędziego. W tej części spotkania szczecinianie zagrali nieco słabiej w obronie i opolanie bardzo dobrze to wykorzystywali. W ofensywie szczecinianie cały czas prezentowali się bardzo dobrze i to był klucz do zwycięstwa w tym spotkaniu. W tej kwarcie lepsi byli goście, którzy wygrali w niej 30:23, ale w całym meczu lepsi okazali się akademicy ze Szczecina, którzy zwyciężyli 85:80.

Rewanż odbędzie się już za tydzień w Opolu. Rywalizacja w play off toczy się do dwóch zwycięstw. Jeśli szczecinianie wygrają w przyszłym tygodniu awansują do kolejnej rundy. W przypadku zwycięstwa opolan rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny