Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kontrapunkt 2010: Szczecińscy widzowie jadą do Berlina (wideo)

Redakcja
Podczas kolejnego dnia część festiwalowej publiczności wybierze się do Niemiec, żeby obejrzeć spektakle w berlińskich teatrach.

Pozostali widzowie obejrzą koncert Shofar i drugi pokaz teatru Santasangre z Rzymu.


Więcej o Kontrapunkcie przeczytasz w blogu Małgorzaty Klimczak: 
Czy współczesny teatr umie opowiadać historie?


Dzień Transgraniczny rozpocznie się w Teatrze Lalek Pleciuga pokazem "Dark Matter" Kate MacIntosh z Brukseli. Z wdziękiem i urokiem musicalowej gwiazdy Kate McIntosh poprowadzi widzów przez program zatytułowany "Dark Matter".

Artystka tańczy, śpiewa, opiera się oszustwu obiektu i zadaje wielkie pytania o życie. Show Kate McIntosh, którego styl sama autorka określa jako „full-on show-biz glam-cabaret”, to inteligentna rozrywka najlepszej próby.

Z Pleciugi widzowie pojadą autokarem do Schloss Brollin, gdzie zobaczą pokaz belgijskiej performerki Miet Warlop "Big Heap/Mountain. Proposition 2. Reconstruction". Tu pojawia się Miet Warlop, która wykonując proste czynności, nadając im sens rytuałów. Nagromadzenie podczas pokazu kartonów, desek, plastikowych kubłów, papierów, butelek, piłki nożnej i innych śmieci potęgujących bezsensowny bałagan niepokoi i wprowadza napięcie emocjonalne.

Następnie widzowie przeniosą się do Berlina, gdzie na dwóch scenach obejrzą dwa konkursowe przedstawienia.

Pierwsze z nich to "Dritte Generation". Izraelska dramatopisarka i reżyserka Yael Ronen wraz z zespołem składającym się z aktorów izraelskich, niemieckich i palestyńskich analizuje węzeł gordyjski łączący te trzy nacje. Uczestnicy projektu mają bardzo różne pochodzenie.

Niektórzy pochodzą z rodzin, których członkowie żyli w zantagonizowanych częściach podzielonych Niemiec; inni są Palestyńczykami (muzułmanami lub chrześcijanami) z izraelskimi paszportami, mieszkańcami Hajfy lub Tel Awiwu; jeszcze inni to Żydzi, których przodkowie przybyli do Izraela z Europy, Środkowego Wschodu lub Afryki Północnej.

Drugi to spektakl Rene Pollescha "Chór jest w wielkim błędzie". To krytyka kapitalizmu i jego efektów. - Sposób, w jaki konstytuują się podstawowe pryncypia kapitalizmu, nieuchronnie prowadzi do nędzy – twierdzi autor.

W Szczecinie dzisiaj będzie można zobaczyć Shofar – koncert Raphaela Rogińskiego, Mikołaja Trzaski i Macio Morettiego. Wieczorem kolejny pokaz teatru Santasangre z Rzymu dla posiadaczy karnetu B.

Na posiadaczy karnetu A i karnetu transgranicznego o godz. 11.30 przy Teatrze lalek Pleciuga będą czekać autobusy. Godz. 11.45 – wyjazd do Niemiec po spektaklu "Dark Matter", powrót w nocy ok. godz. 1. **


45. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2010.
Program i opisy spektakli znajduje się w dziale dzieje się


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto