Konsekwentny Szczecin, Stargard bez trenera(wideo)

AZS Szczecin, przy pękającej od kibiców hali SDS, niespodziewanie łatwo pokonał odwiecznego rywala ze Stargardu 63:54!

AZS Radex Szczecin: Maciej Majcherek 18, Łukasz Biela 15, Maciej Sudowski 10, Paweł Podgalski 8, Andrzej Karaś 6, Karol Pytyś 6

Spójnia Stargard Szczeciński: Jerzy Koszuta 10, Wiktor Grudziński 7, Łukasz Grzegorzewski 7, Kamil Piechucki 7, Arkadiusz Soczewski 6, Michał Trypuć 5, Hubert Mazur 4, Andrzej Molenda 3,  Marcin Zarzeczny 3, Grzegorz Terlikowski 2.

Podczas sobotniego spotkania obu drużyn zabrakło miejsc siedzących. Podopieczni trenera Majcherka nie oddali przez całe spotkanie prowadzenia ani na moment. Przede wszystkim dzięki spokojnej i poukładanej grze, której goście przeciwstawić mogli tylko potwornie słabą skuteczności w rzutach.

AZS Radex Szczecin -
Serwis specjalny
Spójnia Stargard -
serwis specjalny

Zadanie AZS-owi od początku meczu ułatwiał bardzo słabo dysponowany trener gości Mieczysław Major. Nie wiedzieć dlaczego wystawił na pozycję rozgrywającego Kamila Piechuckiego, którego w pierwszej połowie czterokrotnie ośmieszył Majcherek rzucając mu sprzed nosa kilkanaście punktów. Bardzo dobrze zachowywał się pod tablicami Pytyś ośmieszając pod koszem dużo bardziej doświadczonych wysokich graczy Stargardu.

Tylko w ostatniej kwarcie zanosiło się na szczyptę emocji, gdy goście zaczęli dochodzić na 9 punktów ale doświadczeni szczecinianie długo rozgrywając piłkę pewnie dowieźli zwycięstwo do końca.